Igor Chrzanowski Igor Chrzanowski 31.08.2019 10:13
Homeworld 3 i Homeworld Mobile zapowiedziane na PAX West
664V

Homeworld 3 i Homeworld Mobile zapowiedziane na PAX West

Po ponad 3 latach od premiery Homeworld: Deserts of Kharak, Blackbird Interactive zapowiedziało kontynuację kultowej serii w postaci Homeworld 3 oraz bonusowy tytuł Homeworld Mobile.

Marka Homeworld była jedną z najważniejszych strategii lat 90. i początku XXI wieku - niestety już w 2003 roku seria nieco podupadła, a jej fani musieli czekać na nową odsłonę aż 13 lat, kiedy to w 2016 roku ukazał się Homeworld: Deserts of Kharak.

Teraz zaś z okazji imprezy PAX West, Gearbox Software i Blackbird Interactive zapowiedzieli, że w końcu ruszą z fabułą kosmicznej sagi do przodu i po udanym prequelu mają zamiar wydać sequel w postaci Homeworld 3. Jest to bez wątpienia świetna wiadomość dla miłośników zarówno gatunku jak i całego cyklu, jednakże musicie uzbroić się w cierpliwość.

To, że tytuł powstanie jest już przesądzone, jednakże gra ma trafić na rynek dopiero w czwartym kwartale 2022 roku! Przez ten czas zespół postanowił także poprosić fanów o wsparcie i za pomocą portalu Fig.co rozpoczął zbiórkę crowdfundingową.

Od jej uruchomienia minął zaledwie 1 dzień, a już zebrano 236 tysięcy dolarów. Fig oferuje model hybrydowy, gdzie wpłacać mogą zarówno osoby prywatne, jak i duzi inwestorzy, którzy otrzymają po premierze część zysków jakie wygeneruje gra. 

Ponadto ogłoszono powstanie mobilnej wersji Homeworlda na smartfony.

Tagi: blackbird interactive Gearbox Software homeworld