Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 29.09.2019 12:00
Geforce GTX 1660 Super z premierą w październiku? Sugeruje popularny serwis
717V

Geforce GTX 1660 Super z premierą w październiku? Sugeruje popularny serwis

W sieci pojawiły się przecieki, które sugerują o zapowiedzi kolejnej karty graficznej od Nvidii - tym razem Geforce GTX 1660 Super. Premiera najprawdopodobniej w październiku.

Firma Nvidia nie ma zamiaru zostawiać miejsca dla swoich odwiecznych czerwonych rywali - AMD. Serwis Videocardz powołuje się na przeciek danych w firmie ASUS, która zajmuje się produkowaniem różnych modeli kart graficznych od zielonych. Czyżby szykował nam się kolejny mocny model dla średniej półki cenowej?

Z danych wynika, że karta będzie wyposażona w najnowszy rodzaj pamięci, czyli GDDR6 z przepustowością 6GBps, która dostanie możliwość przyśpieszenia działania do 14GBps - dla porównania - zwykła wersja GTX 1660 była wyposażona w GDDR5 z 8GBps. Jeśli przypuszczenia się potwierdzą, wychodzi na to, że wersja Super może być mocniejsza od wersji Ti .

Firma Nvidia nie odniosła się jeszcze do tych informacji, dlatego trzeba podchodzić do nich z dystansem. Jeśli jednak przecieki się potwierdzą - co myślicie o kolejnym ruchu zielonych? Pod spodem wrzucam tabelkę, która przedstawia obecne parametry kart z serii 16xx:

Warto zajrzeć na:

Tagi: gtx super NVIDIA