Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 27.09.2019 19:00
Gmail z czarnym motywem na iOS i Androida. Trend na Dark Mode'a nadal trwa!
1548V

Gmail z czarnym motywem na iOS i Androida. Trend na Dark Mode'a nadal trwa!

Messenger, telefony z systemem Apple a teraz Gmail - moda na Dark Mode'a nadal trwa! Co następne?

Dużo twórców popularnych aplikacji ulega pokusie czarnego motywu, który na każdym kroku jest chwalony i przez większość osób używany - w ciemności chroni oczy, a samo wizualne odświeżenie aplikacji też jest dobre, bo przecież ileż można patrzyć się tyle lat na to samo tło.

Za ciosem poszli twórcy poczty Gmail, którzy 24 września zaprezentowali nowy wygląd swojej aplikacji, możecie zobaczyć go poniżej. Co najważniejsze, posiadacze starszych wersji systemów Android oraz iOS mogą załączyć Dark Mode'a - użytkownicy Androida 10 oraz iOSa 13 nie muszą nic zmieniać, ponieważ aplikacja sama się dostosuje (o ile używacie czarnego motywu w swoim smartfonie). Google lubi zaskakiwać nas ciekawymi rozwiązaniami, nie inaczej jest tutaj - posiadaczom telefonów marki Pixel po włączeniu trybu oszczędzania baterii czarny motyw załączy się automatycznie, dzięki czemu podczas korzystania z poczty nasze urządzenie straci mniej baterii.

Jak sami widzimy, co raz więcej aplikacji jest dostępnych w Dark Modzie. Z tego co wiem, kolejną popularną aplikacją, która pójdzie w ślady swoich kolegów będzie Instagram - obecnie dostępny tylko w becie dla Androida. Jeśli dostaniemy jakieś konkrety, od razu Was poinformujemy.

Warto zajrzeć na:

Tagi: gmail google