Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 28.09.2019 18:00
Dark Horse zapowiada nowy komiks z uniwersum Dragon Age'a. Jest okładka pierwszego tomu!
416V

Dark Horse zapowiada nowy komiks z uniwersum Dragon Age'a. Jest okładka pierwszego tomu!

Amerykańskie wydawnictwo komiksowe zapowiedziało kolejny komiks w uniwersum Dragon Age'a. Udostępniono okładkę pierwszego tomu, rzućcie okiem! 

Dark Horse to amerykańskie wydawnictwo komiksów, które zostało założone 33 lata. Jest to jeden z najbardziej szanowanych wydawców komiksowych na rynku - słyną z wydania ogromnej ilości kreskówek z serii Star Wars. 

Wyczekujecie Dragon Age 4? Dark Horse ma zamiar umilić Wam czas - w wydawnictwie postanowiono powrócić do pisania komiksów z serii Dragon Age, tym razem głównym bohaterem będzie elfi mężczyzna o imieniu Fenris. Mini-seria została zatytułowana Dragon Age: Blue Wraith i będzie kontynuacją historii, którą poznaliśmy w poprzednich mangach. W sieci pojawiło się również zdjęcie, które przedstawia wygląd okładki pierwszego tomu, który zadebiutuje już w styczniu następnego roku. W planach twórcy mają wypuszczenie jeszcze dwóch rozdziałów. 

Jeden z przedstawicieli napisał:

Fani popularnej serii fantasy BioWare, Dragon Age, mogą się uśmiechnąć! Dark Horse Comics opublikuje kanoniczną kontynuację komiksu do Dragon Age: Inkwizycja BioWare - z udziałem ukochanej postaci Fenrisa. Pisarze odpowiedzialni za Dragon Age: Blue Wraith to Nunzio DeFilippis oraz Christina Weir, za oprawę odpowiadają Fernando Heinz Furukawa i Michael Atiyeh.

Historia Dragon Age: Blue Wraith zaczyna się od problemów rasy Qunari, którzy próbują obalić magię demokracji Tevinter. Desperackie poszukiwanie jednego potężnego młodego maga przybliża pewną dziewczynę do znanego łowcy magów - Fenrisa.

Pierwszy tom Dragon Age: Blue Wraith trafi do sprzedaży 15 stycznia 2020 r.


O serii Dragon Age warto przeczytać:

Tagi: dark horse dragon age

Nie przegap