Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 26.09.2019 12:04
Death Stranding
1527V

Death Stranding. Funkcje sieciowe dostępne bez wymogu PS Plus

Wiadomo już, że w Death Stranding sieciowe funkcje ograniczać się będą do ingerowania w światy innych graczy. Okazuje się, że do ich aktywowania nie potrzeba subskrypcji PS Plis.

Już wcześniej Hideo Kojima zapowiadał, że w Death Stranding pojawią się pewne funkcje sieciowe. Będą to głównie atrakcje społecznościowe, ale też np. możliwość ingerowania w światy innych graczy.

Wiadomo przykładowo, że w Death Stranding będzie można kreować pewne konstrukcje (np. drabiny, schody), które następnie wyświetlą się w sesji innych osób. W grze będzie też można przywoływać innych graczy na pomoc - wtedy zobaczymy "ducha" postaci, która będzie mogła nam podarować np. przedmiot leczniczy. Hideo Kojima ma w związku z tym wszystkim nadzieję, że "gracze nie będą dla siebie złośliwi", choć istnieje do tego w Death Stranding potencjał.

Dobrze wiedzieć, że wspomniana sieciowa funkcja ingerowania w światy innych graczy będzie gratisowa, tj. nieobłożona wymogiem posiadania aktywnej subskrypcji PlayStation Plus. Potwierdza to zdjęcie opakowania Limited Edition PS4 Pro, który pojawił się w sieci sklepów GAME w Wielkiej Brytanii. Znajdziemy tu wpis o następującej treści: "Gra nie wymaga subskrypcji PlayStation Plus".

Warto przy okazji dodać, że PS4 Pro w Edycji Limitowanej Death Stranding jest już dostępne do zamówienia w polskich sklepach. Przykładowo w EURO RTV AGD konsolę kupimy za 2099 zł.


Warto sprawdzić:

Źródło: https://mp1st.com/news/death-stranding-multiplayer-wont-require-playstation-plus

Tagi: Death Stranding Kojima Productions Sony Interactive Entertainment