Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 16.09.2019 18:31
Death Stranding Kojima
762V

Death Stranding 2 i Death Stranding 3 mogą powstać. Hideo Kojima wspomina o kontynuacjach

Hideo Kojima stworzył zupełnie nowy gatunek gier, który pierwszy raz doświadczymy w Death Stranding. Japończyk sądzi, że będzie musiał przygotować kolejne części produkcji, by odpowiednio zaprezentować swoją propozycję.

Już pod koniec ubiegłego miesiąca Hideo Kojima dokładnie wyjaśnił założenia swojego gatunku. Twórca za pomocą Death Stranding przedstawi graczom „Strand Games”, który jednak może potrzebować dodatkowych historii, by odpowiednio wprowadzić świat w swoją wizję.

Hideo Kojima podczas rozmowy z dziennikarzem GameSpotu nie mógł jeszcze powiedzieć „Death Stranding 2 powstaje”, ale twórca zasugerował, że jest to w zasadzie niezbędne:

„Nie jestem do końca pewien. Najtrudniejszą częścią jest to, że kiedy tworzysz coś nowego, musisz stworzyć sequel, a następnie trzecią część, albo nie zostanie ona gatunkiem.”

Twórca podkreślił, że po premierze pojawi się wiele plusów oraz minusów przyjętej koncepcji, ale jego zdaniem najlepszym rozwiązaniem będzie, gdy to on będzie oferował kontynuacje. Kojima zasugerował także, że nie tylko Death Stranding może badać jego gatunek – deweloper potrzebuje dodatkowych historii, by „ludzie byli świadomi tego gatunku”, ale jest też wiele innych projektów.

Japończyk nie wchodzi jeszcze w szczegóły, ponieważ istotnym zagadnieniem jest czas, którego Kojima nigdy nie ma za dużo:

„Nie mogę powiedzieć, że jest to pewne, ponieważ mam tylko jedno ciało i jest wiele projektów, w które muszę się zaangażować. I naprawdę ciężko jest mi fizycznie robić wiele rzeczy jednocześnie.”

Więcej na temat gry na naszym portalu:

Źródło: https://www.gamespot.com/articles/death-stranding-sequels-might-be-necessary-kojima-/1100-6469863/

Tagi: Death Stranding Kojima Productions Sony Interactive Entertainment