Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 21.05.2018 14:03
Legendy Polskie z pełnometrażowym filmem. Powstaje Twardowsky 3.14
1523V

Legendy Polskie z pełnometrażowym filmem. Powstaje Twardowsky 3.14

Wielokrotnie miałem na portalu okazję wspominać o kapitalnej serii Legendy Polskie przygotowane przez Platige Image we współpracy z Allegro. Obie firmy zdecydowały się kontynuować prace nad serią, jednak tym razem projekt przejdzie na wyższy poziom. Powstaje Twardowsky 3.14, który trafi na wielki ekran.

„Legendy Polskie” to seria krótkometrażowych produkcji przygotowanych przez Platige Image i Allegro. Twórcy za ich pomocą w bardzo ciekawy i nietypowy sposób przedstawiali polskie legendy oraz baśnie. Opowieści wyreżyserowany przez Tomasza Bagińskiego zyskały sporą popularność i mają na serwisie YouTube ponad 50 mln wyświetleń.

Jaga! Zobaczcie najnowszą Legendę Polską Tomasza Bagińskiego

Allegro z dumą przedstawiało kolejne odcinki, zapraszało widzów do oglądania wyjątkowych historii, a dobra realizacja sprawiła, że to sami zainteresowani pytali, czy istnieje możliwość przygotowania pełnometrażowej produkcji? Właśnie z powodu wielu pytań o wielki format, Allegro zdecydowało się ponownie zatrudnić Platige Image.

Tomasz Bagiński będzie oczywiście reżyserem i film pod tytułem „Twardowsky 3.14” trafi do kin w IV kwartale 2019 roku. W roli głównej zapewne ponownie zobaczymy Roberta Więckiewicza, który wcześniej wcielił się w tytułowego bohatera – Bagiński potwierdził, że będzie to pełnoprawna kontynuacja przygód z YouTube’a:

„Możemy zdradzić, że “Twardowsky 3.14” będzie kontynuacją przygód bohaterów – choć nie wszystkich, ale pojawi się też kilka nowych postaci. Odwiedzimy piekło. Odwiedzimy przeszłość i przyszłość Polski. Chcemy sprowadzić Twardowsky’ego na ziemię, tak aby dołączył do pozostałych bohaterów Legend Polskich.”

Na ekranie zobaczymy znanych z „Legend” aktorów, ale oczywiście w produkcję zostaną zaangażowani również nowe twarze. Pewną ciekawostką na pewno jest fakt, że każdy widz może „dorzucić się” do budżetu filmu – na Allegro znajdziecie serię gadżetów, a za 12000 zł możecie nawet wystąpić w produkcji.  

W pracach jest również zaangażowany Next Film, który zajmie się współprodukcją oraz dystrybucją.

Źródło: https://businessinsider.com.pl/media/internet/film-allegro-legendy-polskie-pelnometrazowy-twardowsky-314/p8bw3g5

Tagi: legendy polskie platige image tomasz bagiński twardowsky 3.14