Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 25.09.2019 11:54
Switch Lite
1107V

Sprzedaż Switch Lite sporo poniżej prognoz w Japonii. Spada wartość akcji Nintendo

Nintendo nie ujawniło jeszcze wyników sprzedaży Switch Lite. Wygląda jednak na to, że premiera tej tańszej alternatywy dla "dużego" Switcha była niezłym posunięciem. Niestety do zachwytów daleko.

Pierwsze wyniki sprzedaży Switch Lite są niezłe, ale nie rewelacyjne. Okazuje się, że w trakcie pierwszych 3 dni od premiery sprzedano w Kraju Kwitnącej Wiśni 177936 egzemplarzy Switch Lite. Tak wynika z danych, które podało Famitsu. Z kolei Media Create podaje przybliżony wynik sprzedaży Switch Lite na poziomie 160000 sztuk w Japonii. Nie posiadamy jeszcze danych dotyczących zainteresowania Switch Lite z rynków zachodnich.

Standardowa wersja Switch sprzedała się trochę lepiej niż 2 tygodnie temu - sprzedaż w ostatnim tygodniu w Japonii podskoczyła z 52 tysięcy do 64 tysięcy sztuk.

Wg prognoz analityków (m.in. Citi) premierowe zainteresowanie Switch Lite miało wyglądać lepiej. Analitycy przewidywali, że tańsza alternatywa dla Switch znajdzie w samej Japonii ok. 300 tysięcy nabywców w momencie premiery.

Zareagowali już na to inwestorzy. Wartość akcji Nintendo na giełdzie spadła o ponad 4% po ujawnieniu wstępnych wyników Switch Lite w Japonii. Oczywiście prawdziwym sprawdzianem dla Switch Lite będzie dopiero okres świąteczny.

Warto sprawdzić:

Tagi: lite Nintendo Switch Lite wyniki

Nie przegap