Iza Łęcka Iza Łęcka 24.09.2019 08:27
Wattam
324V

Wattam w końcu trafi na PS4 i PC. Twórca Katamari z ogłoszeniem na State of Play?

W 2014 roku zapowiedziano Wattam, logiczną produkcję pierwotnie przygotowaną wyłącznie dla PlayStation 4. Po pięciu latach prac i długiej ciszy, szczegóły dotyczące premiery powinny zostać ujawnione na dzisiejszym State of Play.

W grudniu 2014 roku Roger miał przyjemność zapowiedzieć dwie gry zmierzające na PlayStation 4 – świat zapomniał już o Fat Princess Adventures, ale wciąż nie zagraliśmy w Wattam. Nad tym drugim tytułem pracuje studio Funomena oraz znany deweloper – Keita Takahashi miał okazję stworzyć między innymi Noby Noby Boy i Katamari Damacy.

Od zapowiedzi niezbyt często mieliśmy okazję informować o grze – w zasadzie najciekawszą wiadomością było potwierdzenie zmiany studia zajmującego się tytułem (Funomena) oraz wydawcy (Annapurna Interactive). Jednak w temacie tej zabawnej gry może się wiele zmienić –  Annapurna Interactive opublikowało bowiem wiadomość, która powinna zwiastować konkretne ogłoszenie:

Wiele na to wskazuje, że to Sony dzisiaj będzie miało dla nas jedną z wielu dobrych wiadomości i ogłosi datę premiery Wattam – na wiadomość zareagowali Shuhei Yoshida oraz Cory Barlog:

Wattam pojawiło się w bibliotece Epic Games Store i według przedstawionych informacji – produkcja zadebiutuje w grudniu 2019 roku. Szczegóły powinny zostać ujawnione wieczorem, bo już o 22:00 rozpocznie się State of Play.

Tak tytuł zapowiada wydawca:

"Pozwól, aby Keita Takahashi zachwycił cię swoją wyobraźnią w grze Wattam. Eksploruj samotny świat, z którego wszystko zniknęło bez śladu. Graj w pojedynkę w lub w trybie kooperacji na dzielonym ekranie i pomóż Burmistrzowi odkryć na nowo uroki przyjaźni, odzyskać utracone wspomni..."

Polecamy również na naszym serwisie:

Źródło: Twitter

Tagi: Annapurna Interactive Funomena sony state of play Wattam