Igor Chrzanowski Igor Chrzanowski 22.09.2019
10 gier, które powinny pojawić się w świątecznym PlayStation Plus
9090V

10 gier, które powinny pojawić się w świątecznym PlayStation Plus

Okres świąteczny jest idealną okazją ku temu, aby spędzić trochę czasu przy konsoli - zarówno solo jak i całą rodziną, dlatego dziś wskazujemy 10 gier, które powinny pojawić się w grudniowym PlayStation Plus.

Okres świąt Bożego Narodzenia jest jednym z niewielu okresów w ciągu roku, kiedy to zapracowani dorośli i ich zawalone nauką dzieciaki mogą nieco zwolnić życiowy wyścig szczurów i swobodnie spędzić czas razem - między innymi grając rodzinnie na konsoli. Dziś wybraliśmy 10 gier, które naszym zdaniem powinny pojawić się w świątecznej ofercie PlayStation Plus - pamiętajcie, że to tylko propozycje i gorąco zachęcamy Was do napisania jakie wy chcielibyście otrzymać gry w ramach Plusa. 

Ukryty Plan

Supermassive Games znane nam przede wszystkim z genialnego Until Dawn przygotowało swego czasu flagową produkcję przeznaczoną dla usługi PlayStation 4 Playlink, czyli sterowania grą za pomocą smartfona. Kryminalna opowieść prezentuje się fantastycznie od strony wizualnej i jest całkiem fajnym przykładem tego, jak można stworzyć ciekawy tryb wieloosobowy do liniowej gry singlowej. Zdecydowanie polecamy.

Overcooked 2: Rozgotowani

Overcooked jest jedną z najlepszych serii stworzonych z myślą o rozgrywce kooperacyjnej dla całej rodziny. Druga odsłona oddaje w nasze ręce jeszcze więcej postaci, potraw do przygotowania, kreatywnie zaprojektowanych kuchni oraz komiczną fabułę z cebulowym królem na czele. Jeśli chcecie poprawić swoją komunikację, współpracę oraz przy okazji świetnie się bawić, Rozgotowani to gra idealna dla was.

Uncharted: Zaginione dziedzictwo

Czasem bywa tak, że nie każdy członek rodziny lubi grać, ale wielu z nich lubi patrzeć jak ktoś gra, a nie ma chyba bardziej widowiskowej i przyjaznej rodzinnej rozrywce serii niż Uncharted - niezbyt przesadna brutalność, wyważony humor i efekty specjalne zrywające beret przy każdej okazji. To jest właśnie to, czego oczekują spragnieni zabawy "kibicujący" współgracze - gdy ty będziesz szukał skarbów, twoja rodzina może pomagać ci w rozwiązywaniu zagadek i poznawać tajniki archeologii.

Devil May Cry 5

Z drugiej strony często bywa i tak, że po wspólnych obiadach, wyjazdach i zabawach, jedyny w rodzinie gracz pragnie udać się do swojej gamingowej pieczary i oddać się emocjonującej, wciągającej i niezbyt długiej przygodzie dla typowych singli. Devil May Cry 5 jest fenomenalną grą, która potrafi zainteresować swoim światem oraz zachwycić perfekcyjnie zaprojektowanym systemem walki, a przy tym wszystkim da się ją skończyć akurat w kilka świątecznych wieczorów.

Injustice 2

Szczerze przyznam, że nie znam osoby, która wzgardziłaby wspólną partyjką w jakąś bijatykę. Wiadomo, że Tekken czy Street Fighter to skomplikowane i bardzo złożone tytuły, zaś Mortal Kombat bywa zbyt brutalny, aby pokazywać go dzieciakom. Dlatego też uważamy, że najlepszym Plusowym wyborem byłoby Injustice 2 - mordoklepka z uproszczonym systemem walki, efektownymi kombosami i zdecydowanie lżejszym klimatem niż flagowa seria NetherRealm Studios.

Stardew Valley

Stardew Valley jest teoretycznie grą dla pojedynczego gracza, ale dzięki bardzo sielankowej formule zabawy i wprowadzonej ostatnio zabawie wieloosobowej, w rolę ogrodnika może wcielić się dosłownie każdy, bez względu na wiek. Któż nie chciałby spędzić rodzinnego wieczoru przed telewizorem, gdzie wspólnie dyskutuje się o tym, jakie zasadzić roślinki, z jakim mieszkańcem wioski się zaprzyjaźnić, albo jak zagospodarować dany fragment naszych włości. 

Strange Brigade

Kooperacyjne strzelaniny to domena osób bardziej wprawionych w grach wideo, a jak wiadomo takich par wśród nas nie brakuje. Jeśli chcielibyście spędzić wolne wieczory na wspólnej walce z zombiakami, a przy okazji poznać dosyć ciekawą fabułę z ogromnym naciskiem na akcenty komediowe, jednym z lepszych wyborów będzie Strange Brigade od twórców Sniper Elite. Niepowtarzalny klimat, dobry system strzelania i wymagające potyczki z hordami wrogów zapewnią wam frajdę na wiele godzin.

V-Rally 4

W dzisiejszych czasach zdecydowanie brakuje wyścigów z lokalnym trybem wieloosobowym opartym na podzielonym ekranie. Oprócz takich gier jak Crash Team Racing i Team Sonic Racing, które są jeszcze zbyt świeże, aby trafić do Plusa, tę formułę zabawy oferuje naprawdę udane V-Rally 4. Jeśli brakowało wam rywalizacji w stylu starego dobrego Colina 2.0, czy też Dirta 3, dzieło Kylotonn oraz BigBen Interactive zabierze was w nostalgiczną podróż po split-screenowych rajdach.

Life is Strange: Before the Storm

Miłośników epizodycznych przygodówek jest w ostatnich czasach coraz więcej, a sukces serii Life is Strange pokazuje tylko, że w tym gatunku wciąż tkwi spory potencjał. Opowieść o młodzieńczych wybrykach Chloe z całą pewnością należy do tych produkcji, w które fantastycznie gra się zarówno solo jak i całą rodziną, gdzie podejmując wspólnie decyzje kierujemy losami naszej bohaterki w jej poruszających perypetiach.

Yooka-Laylee

Na koniec zostawiliśmy sobie jedną z najciekawszych i stworzonych z myślą o rodzinnej zabawie, platformówek 3D tej generacji konsol. Ekipa odpowiedzialna za Yooka-Laylee przygotowała świetną przygodę dla dzieciaków i dorosłych w praktycznie każdym wieku, dzięki czemu czas spędzony z kolorowymi bohaterami zapewni frajdę każdemu członkowi rodziny. A zabawa będzie tym lepsza, że w grze przewidziany został specjalny tryb dla aż 4 graczy działających na podzielonym ekranie.

Tagi: playstation plus ps4 top 10