Iza Łęcka Iza Łęcka 23.09.2019 12:21
Google Stadia Kontroler
640V

Ubisoft chwali Google Stadia. Streaming pozwoli tworzyć gry nowej generacji

Google Stadia była prezentowana przez Assassin's Creed Odyssey, a nie jest to jedyna produkcja przygotowana przez Ubisoft dla streamingowej usługi. Francuska korporacja chwali usługę, która pozwoli na tworzenie prawdziwych next-genowych gier.

Wszystkie next-geny skorzystają z mocy chmury, ale to Google Stadia będzie pierwszym urządzeniem, które zaoferuje pełny potencjał technologii. Na urządzenie trafią duże gry AAA, a wśród wydawców zaangażowanych w rozwój platformy jest Ubisoft. To na Assassin's Creed Odyssey prezentowano możliwości Stadii i jak się okazuje, to dopiero początek wsparcia usługi Google przez korporację.

Alain Corre – dyrektor wykonawczy EMEA z Ubisoftu – podczas rozmowy z dziennikarzem MCV podkreślił niezwykłe znaczenie Stadii dla firmy. Wskazane powody są dwa: Ubisoft może liczyć na zwiększenie bazy klientów, a sprzęt pozwoli deweloperom skorzystać z dodatkowej mocy.

„Niektórzy ludzie nie chcą kupować urządzeń fizycznych lub dóbr fizycznych, w niektórych krajach uważają, że wygodniej jest streamingować gry – a jest ich na świecie bardzo dużo. Więc streaming da nam dwie rzeczy. Pierwszą z nich jest możliwość tworzenia różnych gier. Dzięki pojemności serwerów w chmurze, będziemy w stanie wprowadzić nową generację gier w ciągu kilku lat. Serwery pomogą naszym twórcom umieścić więcej AI w grach, więcej postaci, więcej NPC.”

Google Stadia zdaniem przedstawiciela Ubisoftu umożliwi dostęp do gier, w których dotychczas rozrywka nie była dostępna. Alain Corre zaznaczył, że korporacja chce mocno współpracować z Google i wspólnie oferować wielkie gry:

„Tak, jesteśmy jednym z silnych zwolenników Stadii, ponieważ [Google] jest naprawdę pierwszą dużą firmą, która wkroczyła do [gier w chmurze] z dużą siłą. Chcemy wspierać tego typu inicjatywy. Mamy więc, jak sądzę, sześć lub siedem gier na Stadii. Wierzymy, że ta technologia strumieniowa będzie się rozwijać, to prawdziwy początek technologii strumieniowej dla gier w tym roku. Było ich kilka w przeszłości, ale nie aż tak ważnych. Potrzeba czasu, aby wszystkie serwery prezentowały odpowiednią jakość w każdym kraju, ale jest to początek czegoś dużego w przyszłości.”

Na pełny potencjał Stadii przyjdzie nam jeszcze zaczekać, ale jak widać Ubisoft bardzo wierzy w streaming. Nie bez powodu także Microsoft oraz Sony zamierzają oprzeć swoje działania na tej technologii, więc w kolejnych latach dostęp do chmury może mieć ogromne znaczenie dla wszystkich graczy.

Więcej na ten temat możecie przeczytać na naszym portalu:

Źródło: https://wccftech.com/ubisoft-stadias-server-capabilities-will-usher-in-a-new-generation-of-games

Tagi: google Google Stadia granie w chmurze streaming Ubisoft