Tytus Stobiński Tytus Stobiński 09.08.2019 12:05
David Cage
710V

David Cage wypowiedział się na temat chmury i przyszłości branży gier wideo

David Cage może nie spełnia wszystkich pokładanych obietnic w związku z produkowanymi grami, ale z pewnością jest jednym z wizjonerów naszej ulubionej branży. 

Jakiś czas temu pisaliśmy Wam o tym jak David Cage spogląda na technologię ray-tracingu. Artysta uważa, że to właśnie óswietlenie skupi największą uwagę developerów, ponieważ w aspekcie jakości tekstur i rozdzielczości osiągnęliśmy już punkt, w którym różnice widoczne gołym okiem powoli się zacierają. Dziś szef studia Quantic Dream opowiedział nieco o tym, czym dla niego jest granie w chmurze, które to ostatnio skupia uwagę największych firm branży gier wideo.

Podczas wywiadu dla redakcji portalu DualShockers znany twórca przedstawił swój punkt widzenia dotyczący nie tylko wszechobecnego dostępu do gier za sprawą chmury, ale także narzędzi developerskich i unifikacji platformy na jakiej gramy, co znacznie ułatwi pracę studiom:

Cloud Play będzie kolejną rewolucją i mam nadzieję, że dojdzie na tym polu do prawdziwej rywalizacji. Gry będą wyglądać oszałamiająco bez względu na ekran na którym wszystko się nam wyświetla. Twórcy natomiast będą musieli skupić się na jednej platformie, co sprawi, że pieniądze zostaną poświęcone na jakość i dopracowanie, a nie sprawy związane z kompatybilnością.

Cage wypowiedział się także na temat nadchodzącego Google Stadia:

Google Stadia to ciekawa próba przełamania pewnych norm i założeń tej branży. Z pewnością firma dysponuje zasobami i technologią, by osiągnąć to co chcą, ale podobnie jak inne korporacje, muszą udowodnić, że to ich platforma jest wyjątkowa. Oferowana treść to droga do sukcesu. Platforma z największą liczbą ekskluzywnych tytułów zawsze wygrywa.

Zgadzacie się ze słowami Davida? Ja jednak dość sceptycznie podchodziłbym do tematu grania w chmurze i jednej, wielkiej platformy - matki. Zobaczymy co przyniesie przyszłość, jednak w chwili obecnej szykujemy się do premiery nowej generacji konsol, która wciąż pozostanie klasyczna w swojej formie, oferując nam urządzenia w czytniki płyt, które postawimy obok naszych telewizorów.

Warto również przeczytać:

 

Źródło: https://gamingbolt.com/quantic-dreams-david-cage-says-cloud-gaming-will-change-the-face-of-the-industry

Tagi: chmura cloud cloud play David Cage google stadia Quantic Dream