Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 21.09.2019 16:34
iOS 13 już dostępny do pobrania, odświeżona przeglądarka Safari oraz czarny motyw
1892V

iOS 13 już dostępny do pobrania, odświeżona przeglądarka Safari oraz czarny motyw

Już od wczoraj użytkownicy telefonów od Apple mogą pobierać najnowszą wersję systemu iOS oznaczoną numerem 13 - dużo zmian!

Apple późnym wieczorem w czwartek tj.19 września wypuściło najnowszą wersję systemu iOS. Każdy zainteresowany mógł rozpocząć pobieranie, pod wyjątkiem, że jego telefon nie jest zbyt stary. Nowa wersja systemu operacyjnego pojawi się na smartfonach począwszy od modeli SE, 6s oraz 6 plus aż do Iphone 11/Pro/Pro Max. Posiadacze iphone'a 6 i niżej muszą zadowolić się systemem iOS 12.

A teraz przechodzimy do największych zmian. Największą nowością jest ciemny motyw, znany pod nazwą "Dark Mode". Owa funkcja jest zbawieniem dla osób, które użytkują telefon wieczorem lub nawet w nocy - oczy mniej cierpią przy ciemniejszych barwach. Drugim plusem ciemnego motywu jest to, że pożera on mniej baterii w telefonach wyposażonych w wyświetlacz OLED. Nie zdziwię się, jeśli każdy mój znajomy będzie używał w swoim Iphonie ciemnego motywu - pamiętamy przecież jaką furorę wywołał "czarny messenger". Apple wypuściło również narzędzia do developerów odpowiedzialnych za najpopularniejsze aplikacje, aby dostosować je pod Dark Mode'a.

Kolejne zmiany dosięgły przeglądarki od Apple, Safari, która została lekko przebudowana - ikonki odpowiedzialne za karty czy zakładki wyglądają teraz dużo lepiej. Do najnowszego systemu dodano również nowe narzędzia do obróbki zdjęć, twórcy zapewniają, że edycja będzie teraz dużo przyjemniejsza i dużo łatwiej będzie osiągnąć wymarzony efekt. Fotografie będą również dużo lepiej zorganizowane dzięki nowym algorytmom.

Więcej o systemie przeczytacie tutaj.  Ja już korzystam i jestem bardzo zadowolony.

 

Tagi: apple ios 13 iphone