Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 19.09.2019 18:32
Total War Saga: Troy. Oficjalna zapowiedź, screeny i garść konkretów!
866V

Total War Saga: Troy. Oficjalna zapowiedź, screeny i garść konkretów!

Jesteście fanami Iliady Homera? W następnym roku zagramy w produkcję nawiązującą do mitycznej wojny trojańskiej. 

Tydzień temu pisaliśmy o wycieku informacji na temat kolejnej gry z serii Total War. Na potwierdzenie nie musieliśmy długo czekać, studio Creative Assembly oficjalnie zapowiedziało kolejną odsłonę, tym razem będzie to Troy: A Total War Saga osadzona podczas mitycznej wojny trojańskiej.

Podczas fabuły przyjdzie nam pokierować wojskami Achajów na czele z Achillesem czy Odyseuszem oraz wojskami trojańskimi z Parysem czy Hektorem na czele. Jak pamiętamy, powodem konfliktu było porwanie Heleny, żony króla Sparty - Menelaosa przez młodego księcia trojańskiego, Parysa. syna Priama. Gracze będą musieli opowiedzieć się za jedną stroną, wybudować ogromne imperium i poradzić sobie z wrogimi wojskami. Powrócą również znane już z Total War: Three Kingdoms mniejsze potyczki 1 vs 1. Wychodzi na to, że Hektor będzie mógł ponownie rzucić rękawice Achillesowi.

W grze pojawią się również nowe, nieznane dotąd mechaniki nawiązujące do tamtych realiów. Będziemy mogli poprosić Bogów o pomoc podczas bitwy - Posejdon pomoże podczas walk morskich a Ares lądowych. Wydawcą produkcji jest SEGA, dostaniemy polską wersję napisów. Premiera zapowiedziana została na rok 2020.

Warto przeczytać:

Tagi: Creative Assembly Sega Troy: A Total War Saga