Total War Saga: Troy. Oficjalna zapowiedź, screeny i garść konkretów!

Gry
1026V
Total War Saga: Troy. Oficjalna zapowiedź, screeny i garść konkretów!
Mateusz Wróbel | 19.09.2019, 18:32

Jesteście fanami Iliady Homera? W następnym roku zagramy w produkcję nawiązującą do mitycznej wojny trojańskiej. 

Tydzień temu pisaliśmy o wycieku informacji na temat kolejnej gry z serii Total War. Na potwierdzenie nie musieliśmy długo czekać, studio Creative Assembly oficjalnie zapowiedziało kolejną odsłonę, tym razem będzie to  osadzona podczas mitycznej wojny trojańskiej.

Podczas fabuły przyjdzie nam pokierować wojskami Achajów na czele z Achillesem czy Odyseuszem oraz wojskami trojańskimi z Parysem czy Hektorem na czele. Jak pamiętamy, powodem konfliktu było porwanie Heleny, żony króla Sparty - Menelaosa przez młodego księcia trojańskiego, Parysa. syna Priama. Gracze będą musieli opowiedzieć się za jedną stroną, wybudować ogromne imperium i poradzić sobie z wrogimi wojskami. Powrócą również znane już z Total War: Three Kingdoms mniejsze potyczki 1 vs 1. Wychodzi na to, że Hektor będzie mógł ponownie rzucić rękawice Achillesowi.

W grze pojawią się również nowe, nieznane dotąd mechaniki nawiązujące do tamtych realiów. Będziemy mogli poprosić Bogów o pomoc podczas bitwy - Posejdon pomoże podczas walk morskich a Ares lądowych. Wydawcą produkcji jest SEGA, dostaniemy polską wersję napisów. Premiera zapowiedziana została na rok 2020.

Warto przeczytać:

Źródło: własne

Komentarze (13)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper