Tytus Stobiński Tytus Stobiński 17.09.2019 10:58
Cyberpunk 2077
739V

Cyberpunk 2077 otrzyma dopracowany tryb wieloosobowy z własną historią? Developer trzyma się swojej wizji

Nadchodzący hit od CD Projekt RED będzie posiadał tryb wieloosobowy, co zresztą studio potwierdziło stosunkowo niedawno. Czego możemy się spodziewać?

Patrząc na opinie krążące po wielu internetowych forach, łatwo zauważyć, że gracze czekający na Cyberpunk 2077 są pełni obaw i niepokoju, jeżeli tematem rozmowy staje się wieloosobowy moduł produkcji. Nowa gra rodzimego developera ma być wielkim, wymagającym poświęcenia wielu godzin życia "erpegiem", a w takich tytułach tryb multiplayer jest zazwyczaj najprostszym z możliwych, nieco na siłę dodawanym aspektem.

Choć nie poznaliśmy jeszcze całej formy jak będzie on wyglądał, to podczas wywiadu z redakcją portalu VGC, Max Pears będący projektantem poziomów przy Cyberpunk 2077 poinformował, że wszystko zostało rozpisane tak, by było spójne ze światem gry i jego tzw. lore. 

Nie mogę zdradzić zbyt wiele, ponieważ prace wciąż trwają. Mogę jednak zapewnić, że multiplayer dobrze pasuje do świata gry oraz lore.

Chodzi nam o to, by całość pasowała do wizji, jaką wyznajemy w CD Projekt RED. Historia jest dla nas ważna i wszystko musi pasować do tego jak tworzymy gry.

Dlatego musimy przejść we właściwy sposób przez cały proces poznawczo - rozwojowy. Nie możemy wrzucić po prostu czegoś do gry. Musimy czuć, że jest to zgodne z naszą filozofią i stylem projektowania.

Wydaje się więc, że CD Projekt RED może nas jeszcze zaskoczyć i dostarczyć coś innego, niż typowe "multi" wrzucone na siłę. Jak sądzicie, czy developer chce na modłę studia Rockstar dostarczyć nam żywotny tryb, który będzie posiadał własną historię?

Warto również przeczytać na naszym portalu:

Tagi: CD Projekt CD Projekt RED Cyberpunk 2077