Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 16.09.2019 19:58
Canal Plus Netflix
1705V

Canal+ zaoferuje produkcje Netflixa w Polsce

Canal+ nie potrafi odnaleźć się na rynku SVOD, więc korporacja postanowiła znaleźć mocnego partnera. Padło na Netflix i abonenci francuskiej sieci otrzymają możliwość wykupienia dostępu do produkcji streamingowego giganta.

Na początku miesiąca donosiliśmy o sporej ciekawostce – według doniesień informatorów, Canal+ negocjował nawiązanie ścisłej współpracy z Netflixem. Dzisiaj wiadomość została potwierdzona i propozycja będzie także dostępna w Polsce.

Już 15 października we Francji widzowie płacący za Canal+ otrzymają możliwość zapoznania się z oryginalnymi serialami, filmami oraz dokumentami Netflixa – wśród przedstawionych pewniaków jest „Stranger Things”. Francuzi za 35 euro otrzymają dostęp do Canal+ (20 kanałów premium) oraz standardowy pakiet Netflixa (2 ekrany + jakość HD).

Canal + i Netflix także w Polsce... Ale jak zawsze czekamy

Oferta będzie także dostępna w Polsce, ale na szczegóły przyjdzie nam zaczekać pewnie kilka miesięcy. Konkretna propozycja ma zostać przedstawiona klientom na przełomie roku.

Sporo w tym wypadku zależy oczywiście od jednego elementu: ceny. Jeśli Canal+ zapewni odpowiednią cenę abonamentu, to na pewno znajdą się widzowie, którzy zazwyczaj korzystają z Canal+, ale teraz zdecydują się dorzucić Netflixa – jak wiadomo nie każdy posiada telewizor umożliwiający łatwy dostęp do platformy, a pewnie teraz odpowiednia aplikacja zawita już do dekoderów.

Canal+ podkreśla, że nie zamierza rywalizować z Netflixem, a stworzyć partnerstwo, które pozwoli walczyć o rynek z innymi wydawcami – jak wiadomo wielu widzów korzysta z przynajmniej kilku usług SVOD, a wspólny pakiet ma zachęcić do sięgnięcia właśnie po Canal+ i Netflix.

Na naszym portalu polecamy Wam również:

Źródło: https://antyweb.pl/netflix-na-platformie-canal-plus-w-polsce/

Tagi: canal plus canal+ Netflix

Nie przegap