Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 12.09.2019 03:44
Death Stranding Reedus
3704V

Death Stranding na zwiastunie wyjaśniającym założenia gry. Hideo Kojima odkrywa karty

Hideo Kojima nie zamierza nas dłużej męczyć półsłówkami. Japończyk przygotował zwiastun zatytułowany „Briefing”, którego zadaniem jest zaprezentowanie założeń rozgrywki oraz wprowadzenie graczy do fabuły. Jesteście gotowi na Death Stranding? Dzisiaj w końcu będziecie.

Death Stranding był dla nas przez wiele miesięcy wielką tajemnicą. Hideo Kojima prezentował skromne informacje o grze, bawił się prezentując skromne szczegóły i obserwował jak społeczność próbuje rozgryźć założenia produkcji. Pomysł Japończyka musiał jednak zmierzyć się z realiami – gracze niezbyt przychylnie podeszli do takich zabaw, więc twórca został zmuszony do prezentacji „instrukcji”.

„Briefing” został pierwotnie zaprezentowany na targach w Kolonii – to ponad siedmiominutowe wprowadzenie w fabułę, na którym widzimy głównego bohatera Sama Bridgesa (Norman Reedus), który spotyka Amelię (grana przez Lindsay Wagner, głos Emily O’Brien) oraz Die-Hardmana (Tommie Earl Jenkins). Kojima podkreśla – gracze powinni zobaczyć poniższy zwiastun przed dzisiejszą prezentacją rozgrywki.

Kojima za pomocą zwiastuna zapowiada misję Sama Bridgesa... Akcja gry rozgrywa się w czasach, w których Stany Zjednoczone zostały podzielone na „Zjednoczone Miasta Ameryki”. Z powodu kolejnego ataku terrorystycznego, zerwano relacje pomiędzy poszczególnymi osadami i właśnie tutaj pojawia się zadanie bohatera granego przez Normana Reedusa – mężczyzna musi udać się do kolejnych miast i połączyć je do sieci informacyjnej... A tym samym przedstawić wiadomość od nieżyjącej prezydent Zjednoczonego Miasta Ameryki – matki Amelii. Kobieta próbuje przekonać wszystkich, że nadal można odbudować świat i nie jest potrzebna do tego siła. Z tą misją mierzyła się Amelia, która została porwana – aktualnej prezydent udało się skontaktować z Bridgesem.

Zobaczcie także niezły plakat:

Tagi: Death Stranding Kojima Productions Sony Interactive Entertainment