Iza Łęcka Iza Łęcka 16.09.2019 10:30
ash i pikachu razem
4882V

Ash po 22 latach został Mistrzem Pokemon. 10-latek osiągnął życiowy sukces

Po 22-latach emisji odcinków, wielu zwycięstwach, zdobytych Pokemonach, młody, energiczny i niezwykle przyjazny trener Pokemonów w końcu osiągnął swoje marzenie. Fani od dawna wyczekiwali, by 10-letni bohater zdobył to najwyższe trofeum. 

W 1997 roku po raz pierwszy spotkaliśmy się z Ashem Ketchumem, który najbardziej pragnął wygrać Ligę Pokemon. Otrzymując niepokornego Pikachu, z którym stali się najlepszymi przyjaciółmi, walcząc i trenując kolejne Pokemony, ale także zdobywając nowe przyjaźnie i kolejne nagrody, powoli dążył do celu. W wieku 10 lat chłopak rozpoczyna swoją przygodę, która dla nas liczy już ponad 2 dekady, by w końcu zdobyć upragnione trofeum.

W najnowszym odcinku szóstej serii anime Pokemon Sun & Moon, Ash wygrywa regionalną Ligę Pokemon Alola. Osiągnięcie tego upragnionego sukcesu zajęło 10-latkowi... 22 lata. Po drodze do upragnionego zwycięstwa, śmiałek zdobył kilka odznak oraz najwyższe miejsca na dwóch wielkich eventach.

Fani serii nie omieszkali pogratulować bohaterowi. W wiadomościach na mediach społecznościowych odezwała się również Veronica Taylor – aktorka, która w pierwszych ośmiu sezonach opowieści użyczała głosu Ashowi:

"Gratulacje dla Asha Ketchuma za zwycięstwo w Lidze Pokémon od „młodszego” Asha z około 1998 roku… tak, ciężka praca, determinacja, dobrzy przyjaciele i odrobina szczęścia popłacają!"

Sprawdźcie również na naszym serwisie:

Źródło: https://www.cnet.com/news/after-22-years-ash-ketchum-has-finally-become-a-pokemon-master/

Tagi: ash ketchum liga pokemon pokemon