Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 16.09.2019 09:18
Borderlands 3
1107V

Borderlands 3 z dużymi problemami technicznymi na PC. Patch w drodze

Borderlands 3 ma problemy techniczne nie tylko na konsolach, ale również na PC.

O tym, że warstwa techniczna Borderlands 3 pozostawia trochę do życzenia na konsolach pisaliśmy już w trakcie weekendu - wykazała to ekipa DigitalFoundry, która przeprowadziła swoją analizę techniczną gry.

Niestety daleka od doskonałości jest też wersja pecetowa Borderlands 3. Okazuje się, że wielu graczy, bawiących się na komputerze, ma problem z trybem DirectX 12. Po uruchomieniu Borderlands 3 z obsługą bibliotek DirectX 12 gra włącza się bardzo długo, zawiesza się, traci klatki animacji itd.

Większość graczy zgłasza, że na PC włączanie gry w trybie DirectX 11 poprawia obecnie sytuację z frameratem i ogólną wydajnością Borderlands 3.

Już wydano oświadczenie, że "2K i Gearbox planują finalną implementację DirectX 12 w najbliższym patchu". Niestety na razie nie dysponujemy nawet przybliżonym terminem premiery takiego patcha. Póki co zalecamy zatem korzystanie z trybu DirectX 11.

Poniżej możecie sprawdzić, z jakim problemem zmaga się część graczy w pecetowej wersji Borderlands 3.

Źródło: https://www.overclock3d.net/news/software/gearbox_promises_to_deliver_a_final_dx12_implementation_in_a_future_borderlands_3_patch/1

Tagi: 2K Games Borderlands 3 Gearbox Software