Iza Łęcka Iza Łęcka 16.09.2019 07:00
konsola ps4 z padem
2348V

PlayStation 4 osiąga kolejny kamień milowy. Niesamowity wynik sprzedaży konsoli w USA

Sony może świętować następny olbrzymi sukces. Zawrotny wynik osiągnięty w Stanach Zjednoczonych potwierdza ciągłe zainteresowanie konsolą Sony.

W lipcowej wiadomości informowaliśmy Was o niesamowitym sukcesie japońskiej korporacji związanym z zainteresowaniem PlayStation 4 – pobijając rekord PlayStation 2, sprzęt przekroczył sprzedaż 100 milionów sztuk w 5 lat i 7 miesięcy po premierze.

Jak się jednak okazuje, lipcowy sukces nie był ostatnim „w karierze” „czwórki” - zgodnie z doniesieniami Daniela Ahmada, starszego analityka w Niko Partners, konsola Japończyków przekroczyła kolejny okrągły wynik w USA. 30 milionów sztuk na rynku w Stanach Zjednoczonych potwierdzają niebagatelne zainteresowanie graczy konsolą Sony, stanowiąc niemal 30% jej całkowitej sprzedaży.

30 milionów sprzedanych sztuk w USA można porównać z wynikami sprzedaży na innych czołowych rynkach dla japońskiej korporacji – w Japonii sprzedało się jak dotąd 8,3 mln konsol, 7,2 mln sztuk w Niemczech oraz 6,8 mln kopii w Wielkiej Brytanii.

Oczywiście wraz z kolejną generacją na horyzoncie wszelkie wyniki PS4 nieco zwalniają, co jest uwzględniane w planach sprzedażowych Japończyków, ale trzeba przyznać że do czasu przyszłorocznych premier kolejnej generacji, przed konsolą Sony jednak następne sukcesy do osiągnięcia - zważywszy na jeszcze kilka niezwykle mocnych ekskluzywnych tytułów, które zmierzają na sprzęt w ciągu najbliższych miesięcy, możemy szykować się na kolejne znakomite rezultaty.

O konsoli Sony przeczytacie również na naszym serwisie:

Źródło: https://gamingbolt.com/ps4-has-reportedly-sold-more-than-30-million-units-in-the-us

Tagi: playstation 4 ps4 sony wyniki sprzedaży