Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 15.09.2019 14:48
Discord Nitro zamyka bibliotekę gier
872V

Discord zapowiada zamknięcie Nitro z grami. Kolejna usługa błyskawicznie upada

Discord ogłosił, że z nadejście października zamierza zamknąć swoją bibliotekę gier. Powód? Skrajnie niskie zainteresowanie udostępnionymi tytułami.

Gdy rok temu Discord ogłosił uruchomienie swojej usługi subskrypcyjnej Nitro, społeczność podchodziła do tego dość sceptycznie. Wielu ludzi wróżyło, iż nie uda jej się długo przetrwać na rynku, ponieważ konkurencja jest zbyt duża, a potrzeba na powstawanie nowych jest żadna. 

Teraz gdy zbliża się rocznica funkcjonowania usługi, potwierdzają się złe wróżby odnośnie do przyszłości sklepu. Discord przekazał, iż 15 października Nitro dla gier zostanie zamknięte. Sama subskrypcja będzie wciąż funkcjonowała, ale tylko z pozostałymi jej zaletami: animowane opcje, więcej opcji wizualnych i zwiększony limit uploadu. 

W rozmowie z portalem Polygon, jeden z reprezentantów Discorda przedstawił stanowisko firmy w kontekście podjętej decyzji:

Miniony rok wiele nas nauczył. Wasze wsparcie dało nam do zrozumienia, że część z Was oraz my sami bardzo ceniliśmy sobie udostępniane tytuły. Niestety większość subskrybentów nigdy z nich nie skorzystała...

Jeśli jesteście wśród korzystających z usługi Nitro, to w gry z biblioteki możecie grać jeszcze do połowy października - później w jej ramach zostanie Wam korzystanie z pozostałych udogodnień. A w przypadku, gdy decyzja Discorda Was nie satysfakcjonuje, a wciąż macie aktywną subskrypcję, to firma umożliwia rezygnację ze zwrotem pieniędzy

Ciekawe wiadomości z ostatnich dni:

Źródło: https://www.dualshockers.com/discord-shutting-down-nitro-games-library/

Tagi: Discord gry Nitro subskrypcja

Nie przegap