Tytus Stobiński Tytus Stobiński 13.09.2019 17:24
Joaquin Phoenix
661V

Joker z najlepszym październikowym otwarciem w historii? Tak pokazują przewidywania

Nadchodzący Joker, zapowiada się jako film z najwyższej możliwej półki. Najprawdopodobniej otrzymamy dojrzałą produkcję, która pokaże swoją wizję narodzin kultowego przeciwnika Batmana.

Wedle najnowszych obliczeń, "Joker" ma zostać filmem, który pobije październikowy, rekord otwarcia. Ten, obecnie należy do "Venoma" i wynosi 80,2 miliona dolarów uzyskanych ze sprzedaży biletów przez weekend. Przewidywania serwisu Deadline dotyczące nowej produkcji z Joaquinem Phoenixem w roli głównej pokazują, że ta ma zarobić ponad 90 milionów na terenie Stanów Zjednoczonych i Kanady. Inne z kolei twierdzą, że ludzie będący blisko filmu liczą na 82 miliony.

Co ciekawe, jak na tak głośną produkcję "Joker" jest stosunkowo tanim i bezpiecznym w zwróceniu się materiałem. Nie licząc akcji marketingowych, sama produkcja kosztowała 55 milionów "zielonych". Pojawiają się również informacje, że w przypadku komercyjnego sukcesu filmu, ten nie będzie jednorazowym przypadkiem, a wytwórnia Warner Bros. zainwestuje w całą serię tanich filmów, które skupiają się na głębokiej analizie i nakreśleniu rysu psychologicznego bohaterów. Cała seria dojrzałych produkcji traktujących o złoczyńcach z komiksowego uniwersum? Jestem jak najbardziej za.

Więcej na temat filmu na naszym portalu:

Tagi: film Joaquin Phoenix joker Warner Bros.