Iza Łęcka Iza Łęcka 13.09.2019 10:12
HTC Vive Cosmos
1004V

HTC Vive Cosmos to udoskonalone gogle VR. Cena odstrasza, ale specyfikacja zachęca

Producenci HTC Vive nie rezygnują z dostarczania na rynek nowych urządzeń, których zadaniem jest poprawienie jakości doświadczania wirtualnej rzeczywistości. Czym odznacza się najnowszy HTC Vive Cosmos? Wszelkie szczegóły rozgrzeją fanów VR.

Nadal nie brakuje graczy chętnych do zakładania gogli VR i zanurzenia się w wirtualnej rzeczywistości, dlatego też producenci wrzucają na rynek kolejne urządzenia. HTC Vive Cosmos zadebiutuje już 3 października -  ze względu na swoje rozbudowane funkcje, sprzęt może okazać się niezwykle ciekawą opcją dla fanów VR.

HTC Vive Cosmos wymaga podłączenia do PC, jednak nie potrzebuje zewnętrznych kamer do śledzenia położenia gracza – gogle posiadają sześć kamer, których zadaniem jest wyłapywanie informacji o użytkowniku oraz podświetlonych kontrolerach. Sprzęt charakteryzuje się rozdzielczością 2880 x 1700 pikseli (1440 x 1700 pikseli na oko), podwójnymi ekranami LCD (3,4"), częstotliwością odświeżania 90 Hz oraz 110-stopniowym polem widzenia. Twórcy zadbali o wbudowane słuchawki stereofoniczne i ruchomą konstrukcję (6-stopni), dzięki której bez zdejmowania gogli będziemy mogli wrócić do świata rzeczywistego.

Jak zawsze w tym wypadku po wszelkie nowości tego typu trzeba sięgnąć głębiej do kieszeni. HTC Vive Cosmos zostało wycenione na 699 dolarów/funtów (w zależności od rynku). Producent podkreśla dopracowaną konstrukcję (lepszy pałąk) oraz zredukowaną liczbę kabli – wystarczy tylko wolne miejsce w porcie USB-C 3.0 i DisplayPort 1.2.

Jeśli zdecydujecie się nabyć HTC Vive Cosmos w przedsprzedaży, otrzymacie roczny abonament na Viveport Infnity.

Sprawdźcie również na naszym serwisie:

Źródło: https://gamingbolt.com/htc-vive-cosmos-releases-october-3-full-specs-revealed

Tagi: HTC htc vive HTC Vive Cosmos VR wirtualna rzeczywistość