Tytus Stobiński Tytus Stobiński 12.09.2019 12:22
V from Cyberpunk 2077
1046V

Cyberpunk 2077 z udziałem towarzyszy to zupełnie inna gra

Cyberpunk 2077, jak większość dopracowanych erpegów, chce nam dostarczyć kompletny i realistycznie żyjący świat. Ma to związek również z postaciami, jakie towarzyszą nam w rozgrywce.

Jednym z elementów, który funkcjonuje w grach fabularnym w zasadzie od początków istnienia, jest drużyna, z jaką przemierzamy odległę krainy i rozwiązujemy problemy mieszkańców wiosek i miast. Obecnie rpg poszły raczej w stronę miksu z gatunkiem gier akcji, więc naturalnym jest, że nie ma tu aż tyle miejsca na drużynową interakcję.

Wciąż jednak pozostaje kwestia towarzyszy, którzy zarządzani przez SI. są w stanie pomóc nam w rozgrywce. Obecnie, zazwyczaj są to niezbyt ogarnięte postaci, które nie mają zbyt wiele do powiedzenia i wpychają się pod ostrza i linie strzału wrogów. 

A jak sprawy mają się w nadchodzącym Cyberpunku 2077? O tym opowiedział Phillip Weber, będący starszym projektantem zadań w CD Projekt RED:

Chcieliśmy, byście czuli zupełnie coś innego, w zależności czy rozwiązujecie daną misję w pojedynkę, czy z kompanem. To całkowicie inne doświadczenie. Oni biorą czynny udział w dialogach, które za sprawą ich wtrąceń mogą pójść w całkowicie innym kierunku. Macie wtedy poczucie, że to całkowicie inne zadanie.

Wygląda więc na to że ilość kombinacji, jakie warto sprawdzić przy kolejnych przejściach Cyberpunk 2077 rośnie z dnia na dzień. Zobaczymy, co twórcy jeszcze dla nas przygotowali.

Warto również przeczytać:

Tagi: CD Projekt CD Projekt RED Cyberpunk 2077

Nie przegap