Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 11.09.2019 21:21
RUNE II walka
439V

Rune 2 ma w końcu datę premiery. Twórcy potwierdzili długość historii

Human Head Studios zakończyło główne prace nad Rune 2. Gra jest gotowa i już wkrótce trafi do pierwszych graczy, więc deweloperzy potwierdzili długość historii oraz opublikowali zwiastun. Fani nordyckiego klimatu muszą zacierać rączki.

Deweloperzy odpowiedzialni za powrót Rune planowali pierwotnie zaproponować grę szerokiej publice już w pierwszej połowie 2019 roku, ale studio zaprosiło fanów do zamkniętej bety, po której deweloperzy otrzymali mnóstwo informacji zwrotnych. Zespół doskonale wiedział, że musi spełnić oczekiwania społeczności i zdecydował się opóźnić premierę.

To właśnie z tego powodu Human Head Studios musiało znaleźć odpowiedniego partnera, który pomógłby doprowadzić grę na rynek – padło na Epic Games. Wiadomość rozzłościła wielu graczy, ale sytuacja była prosta: twórcy potrzebowali pieniędzy na dokończenie projektu.

„Otrzymane pieniądze zostały przeznaczone na rozwój i poprawę jakości gry.”

Dodatkowy budżet pozwolił na przygotowanie trybu Deathmatch, który pierwotnie miał zadebiutować dopiero po premierze, ale dzięki Epic Games już w dniu debiutu 16 graczy stanie do walki na wielkiej arenie.

Jednocześnie dzisiaj możemy potwierdzić, że Rune 2 zadebiutuje 12 listopada i gra zaoferuje główny wątek na 15 godzin. Twórcy oczywiście będą zachęcać graczy do odkrywania świata, który oferuje podobno wiele dodatkowych atrakcji.

Aktualnie Rune 2 będzie dostępne na PC.

Więcej o Rune 2 przeczytacie na naszym portalu:

Źródło: https://www.escapistmagazine.com/v2/2019/09/11/exclusive-rune-ii-launching-nov-12-with-a-15-hour-quest-to-kill-loki/

Tagi: Human Head Studios Rune 2

Nie przegap