Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 09.09.2019 20:06
Anthology of Fear to psychologiczny horror
1601V

Anthology of Fear to psychologiczny horror. Polacy przedstawią 3 przerażające historie

Na rynku nie brakuje mocnych horrorów i z tematem zmierzy się rodzime RG Crew. Twórcy pracują nad Anthology of Fear, który przedstawi trzy historie przepełnione grozą. Zobaczcie pierwszy zwiastun.

Na aktualnej generacji nie brakuje mocnych horrorów, a z tematem mierzy się właśnie RG Crew. Polacy pracują nad Anthology of Fear, który zapewni wielowymiarowe ujęcia strachu połączony z niekonwencjonalnymi rozwiązaniami oraz zróżnicowaną rozgrywką.

Anthology of Fear to pierwszoosobowy, psychologiczny horror, który zdaniem wydawcy zapewni „świeże podejście do gatunku”. Twórcy zaoferują trzy zróżnicowane historie:

 „Każda z trzech historii jest inna – oczywiście różne są też postacie, epoki czasowe, itd. Gracz otrzyma więc niejako trzy mniejsze gry w jednej. Każda z nich zapewni odmienne doświadczenia. Nasza gra będzie różnorodna i niejednoznaczna. W Anthology of Fear bez żadnego problemu odnajdą się m.in. fani serii Silent Hill i Outlast, ale także tytułów w stylu Layers of Fear, Alan Wake czy nawet Hunt: Showdown” – mówi reżyser i główny designer Anthology of Fear, Hubert Zatorski.

Pierwsza opowieść została osadzona w XX w. na syberyjskim odludziu, a podczas rozgrywki będziemy dosłownie walczyć o przetrwanie – deweloperzy zapewnią odpowiednie elementy survivalu. Druga przygoda zaprowadzi nas do współczesności, gdzie na główny front zostaną wysunięte tematy aktu twórczego oraz wyobcowania. Ostatnia historia osadzona jest w bliżej nieokreślonym miejscu i czasie – studio przedstawi akcję związaną z motywem wspomnień.

Gracze mogą liczyć także na różnorodną rozgrywkę:

„W Anthology of Fear przyjęliśmy szeroką perspektywę i to przełoży się na samą rozgrywkę. Poszczególne epizody będą więc zróżnicowane również pod tym względem. Zależnie od epizodu, nie zabraknie np. eksploracji, skradania, ucieczki, walki i polowania” – tłumaczy główny programista w RG Crew, Piotr Rycąbel.

Tak prezentują się główne cechy Anthology of Fear:

  • trzy unikalne historie;
  • wielowymiarowy strach;
  • niejednoznaczna rzeczywistość;
  • zróżnicowana rozgrywka;
  • stylowa oprawa graficzna;
  • oryginalna ścieżka dźwiękowa.

Anthology of Fear trafi na rynek w pierwszym kwartale 2020 roku – na początku na PC, a po kilku miesiącach historia zawędruje na Nintendo Switcha.

Tagi: Anthology of Fear rg crew zapowiedz