Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 09.09.2019 08:52
PT od Hideo Kojimy. Przerażające odkrycie gracza po przejęciu kontroli nad kamerą
16419V

PT od Hideo Kojimy. Przerażające odkrycie gracza po przejęciu kontroli nad kamerą

PT stworzone przez Hideo Kojimę i Konami to prawdziwy fenomen. To demo horroru, który nigdy nie trafi na rynek (Silent Hills) cały czas porusza i fascynuje setki tysięcy osób z całego świata.

Dzieje się tak nawet pomimo faktu, że Konami już kilka lat temu usunęło możliwość pobierania PT z PlayStation Store. Próbka horroru nadal rozpala jednak wyobraźnię fanów horrorów, którzy wciąż odkrywają w kodzie z 2014 roku ciekawostki.

Jedno z najciekawszych odkryć poczynił Lance McDonald, który grzebiąc w plikach PT uzyskał pełną kontrolę nad kamerą rzeczonego dema. Dzięki temu gość wykazał, że przerażająca kobieta z PT, zwaną Lisą, cały czas prześladuje głównego bohatera (podążą za nim, "przyklejona" do jego pleców) od czasu, gdy tylko ten uzyskuje dostęp od latarki.

Jeśli zatem mieliście w PT uczucie, że ktoś was obserwuje czy zauważaliście czasem na ścianie dziwne cienie, to wiadomo już skąd takie impresje. W demie cały czas podąża za graczem demoniczna kobieta, która przesuwa się błyskawicznie, gdy tylko odwrócić kamerę - dzięki temu nie można jej normalnie zobaczyć, podczas zwykłej rozgrywki.

Dzięki pracy Lance'a wiadomo również, że w początkowej scenie, kiedy uchylają się lekko drzwi, stoi za nimi Lisa.

Poniżej znajdziecie filmik, dokumentujący to ciekawe odkrycie z PT.

Warto spojrzeć:

Tagi: Silent Hills - P.T. (Nazwa robocza)