Roger Żochowski Roger Żochowski 05.09.2019 14:55
DC planuje wprowadzić czarnoskórego Batmana
6163V

DC planuje wprowadzić czarnoskórego Batmana

Przemysł komiksowy cały czas dąży do większej różnorodności swoich ikonicznych bohaterów, co nie zawsze podoba się fanom. Wygląda na to, że zmian doczeka się również jedna z najważniejszych postaci w tym uniwersum - Batman.

Serwis Bleeding Cool powołując się na swoje źródła poinformował fanów Nietoperza, że DC Comics planuje wprowadzić do komiksów czarnoskórego Batmana. Miałoby to nastąpić już latem 2020 roku. Nie jest to zresztą nic nowego, bo podobną ewolucję przeszedł też swego czasu inny ikoniczny bohater z kart komiksu - Spider-Man. Strój pająka założył znany chociażby z filmu Spider-Man: Uniwersum Miles Morales. Z kolei tarczę kapitana Ameryki dzierżył już Falcon, również czarnoskóra postać. Podobnie było z uniwersum Iron Mana, gdzie w zbudowaną przez siebie zbroję wskoczyła ciemnoskóra Riri Williams. A przykładów jest znacznie więcej.

Spider-Man - Mike Morales

Co ważne, twórcy z DC Comics nie zamierzają ingerować w postać Bruce'a Wayne'a. Jego skóra nie zmieni koloru - mowa o zupełnie nowej postaci, która z jakiegoś powodu będzie musiała zastąpić Bruce'a w Gotham i założy strój Mrocznego Rycerza. Póki co DC nie ma jeszcze stworzonej postaci, bo prace nad całą koncepcją wciąż podobno trwają.

Przypomnijmy, że Bruce Wayne miewał już zastępców w roli Batmana. W 1992 roku DC wprowadziło postać Azraela, który założył strój Nietoperza po tym jak Bane złamał kręgosłup Bruce'owi. W Batmana wcielały się również inne postacie jak chociażby Robin.

Warto przeczytać:

Źródło: https://comicbook.com/dc/2019/09/04/dc-comics-black-batman-rumors-summer-2020/

Tagi: batman DC Comics