Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 03.09.2019 21:30
"The Batman". Robert Pattinson opowiada jak dostał rolę Batmana
3764V

"The Batman". Robert Pattinson opowiada jak dostał rolę Batmana

Robert Pattinson, po wielu staraniach, dopiął swego i dostał rolę Batmana w filmie "The Batman". Opowiada, jak do tego doszło.

Angielski aktor, Robert Pattinson, w pierwszym wywiadzie o swojej roli w filmie "The Batman", opowiada o trudnych momentach, przez które musiał przejść, aby dostać rolę Mrocznego Rycarza, czyli tytułowego Batmana.

Jak się dowiadujemy od portalu Variety.com, Robert Pattinson walczył o rolę dłużej niż zakładano. Aktor wspomina, że miał pomysł na odegranie roli od dłuższego czasu, za wszelką cenę chciał się spotkać z Mattem Revesem, głównym reżyserem produkcji, znanym również z filmu "Ewolucja planety małp". Amerykanin nie chciał jednak nikogo zatrudniać do grania Batmana, do czasu ukończenia scenariuszu. Chciał to wszystko poukładać sobie w głowie, a potem myśleć nad aktorami, którzy dobrze pasują do charakterów postaci. Dopiero po pewnym czasie, odbyło się spotkanie Roberta z Mattem w Los Angeles, z którego każdy wyszedł z uśmiechem na twarzy. Jak można się domyśleć, wszystko zostało dogadane.

Jak opowiada Pattinson, kilka dni przed spotkaniem napisał kilka notatek, spostrzeżeń na temat roli, chociaż pamiętajmy, że nie znał scenariusza. Gwiazdor, znany również z filmów z serii 'Saga: Zmierzch", wspomniał również, że od małego jest fanem Mrocznego Rycerza. Mówi, że nadal posiada strój Batmana, w którym lubił się bawić za młodu. Mimo wszystko, niektórzy maniacy kina krytykują wybór reżysera, ze względu powiązania aktora z serią Saga: Zmierzch. Robert twierdzi, że nie spodziewał się takiego odzewu, ale potrafi wyciągnąć z tej informacji również plusy - myśli, że dzięki temu mniej osób będzie stawiało wobec niego wygórowane oczekiwania.

Warto przeczytać:

Tagi: batman Robert Pattinson the batman