Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 04.09.2019 16:06
Egmont polskie okładki
2746V

Superbohaterowie w polskich miastach. Egmont przygotował alternatywne okładki komiksów

Wydawnictwo Egmont, od lat świetnie sprawdzające się w roli komiksowego wydawcy, tym razem przygotowało dla polskich fanów wyjątkową atrakcję.

Amerykańskie komiksy z superbohaterami nabierają polskiego sznytu. Wszytko dzięki akcji wydawnictwa Egmont, które zaprosiło znanych polskich rysowników do stworzenia alternatywnych wersji okładek komiksów wydawanych w naszym kraju.

Do akcji "Superbohaterowie w polskich miastach" zaproszono następujących artystów: Jakub Kijuc, Adam Kmiołek, Piotr Kowalski, Tomasz Larek, Katarzyna Niemczyk, Marek Oleksicki, Grzegorz Przybyś, Marianna Strychowska, Zbigniew Kaszprzak, Piotr Cieśliński i Przemysław Truściński.

Dzięki pracy rysowników kupimy od października 2019 r. do stycznia 2020 r. nowości komiksowe z alternatywnymi okładkami, na których widnieją np. ikoniczne budowle dla naszego kraju (Ratusz w Poznaniu, Pałac Kultury w Warszawie albo przykładowo Zamek Królewski na Wawelu). Okładki, które zobaczymy w nowościach komiksowych wydawanych w Polsce przez Egmont znajdziecie poniżej, w naszej galerii.

Prezentacja okładek w wielkim formacie odbywać się będzie podczas Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi (27-29 września)..Do sprzedaży pierwsze komiksy trafią 23 października tego roku i będą dostępne z takimi wersjami okładek tylko w sklepie internetowym Egmont oraz w podczas Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi.

Warto sprawdzić:

Tagi: egmont Komiks polska