Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 01.09.2019 13:05
Joker. Pierwsze recenzje zapowiadaja megahit!
2385V

Joker. Pierwsze recenzje zapowiadaja megahit!

31 sierpnia odbyła się światowa premiera filmu "Joker". Są już pierwsze recenzje - produkcja zapowiada się ogromnym hitem!

Pierwszy pokaz filmu "Joker" odbył się rano 31 sierpnia, na 76. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji. Obecni na prezentacji uczestnicy, oznajmili, że najnowsza produkcja Todda Philipsa wykracza poza standard kina super-bohaterskiego i wchodzi na wyższy poziom. Miłośnicy komiksów DC po zakończonym porannym seansie, nie mogli wyjść z zachwytu.  Pojawiły się również pierwsze opinie obecnych na imprezie dziennikarzy, lecz ze względu na brak oficjalnej premiery, nie mogli udostępnić pełnej recenzji. Oficjalna światowa premiera produkcji odbyła się 31 sierpnia o 19;15 czasu polskiego.

Tytułowego bohatera zagrał Joaquin Phoenix. Jak podają pierwsze recenzje filmu, jest to najlepsza rola grana w karierze amerykańskiego aktora. Joaquinowi udało wczuć się w rolę Jokera, podczas oglądania jego gry aktorskiej, raz będziemy się go bali, a raz kibicować. Krytycy rzucają nawet stwierdzenia, że Phoenix tworzy jedną z najlepszych kreacji ostatnich lat kina.

Sam film jest nazywany mianem arcydzieła. Miasto Gotham może pochwalić się znanym nam już z komiksów DC, mrocznym klimatem. Kwestie dźwiękowe stoją na najwyższym poziomie, raz czujemy zaniepokojenie, a za moment wzruszenie. Nie zabraknie nam piosenek z dawnych lat. Masa recenzentów, uważa, że Todd Philips poprowadził znakomicie historię. Produkcja uważana jest za odważną, brutalną ale znajdziemy w niej również małą dawkę humoru w mrocznym stylu. Niektórzy mówią nawet, że osoby z problemami psychicznymi, nie powinny wybierać się na omawiany powyżej seans do kina. Oprócz Joaquina Phoenixa, zagrali osoby takie jak: Robert De Niro czy Zazie Beetz - według recenzji ich gra aktorska również była na najwyższym poziomie.

Niestety, polscy maniacy komiksów DC, będą musieli jeszcze trochę poczekać. Polska premiera produkcji zapowiedziana jest na 4 października. Na osłodzenie oczekiwania, zamieszczam najnowszy trailer filmu.

Przegląd recenzji:

Tagi: gotham joker komiksy dc Warner Bros.