Iza Łęcka Iza Łęcka 03.09.2019 12:57
Monster Hunter World Iceborn walka z dużą bestią
555V

Monster Hunter może trafić na PS5 i Xbox Scarlett. Capcom wspomina o przyszłości serii

Monster Hunter World to największy sukces w historii Capcomu. Po odnotowaniu rekordowego wyniku nikogo nie powinno dziwić, że Japończycy już teraz myślą o przyszłości. Firma wspomina o możliwym przeskoczeniu na nową generację.

Monster Hunter World: Iceborne to pierwsze i jedyne rozszerzenie przygotowane do produkcji Capcomu. Deweloperzy zapowiedzieli, że nie zamierzają pracować nad kolejnymi dodatkami, więc możemy podejrzewać, że następnym krokiem jest przygotowanie kontynuacji.

Nikt nie zrezygnuje z najbardziej dochodowej marki, która świętuje sukces za sukcesem na PlayStation 4, Xboksie One, PC, więc w pewnym momencie musiało pojawić się pytanie o next-geny. W sprawie gry wypowiedział się między innymi Kaname Fujioka - reżyser miał okazję porozmawiać z redakcją Eurogamer, gdzie podczas dyskusji został poruszony temat nowych konsol:

„Dla nas nie jest to takie proste, jak stwierdzenie „grafika będzie wyglądać lepiej”. Sądzę, że za każdym razem, gdy pojawia się nowa generacja, sprzęt posiada swoją koncepcję lub misję tego, co będzie zrealizowane jak najlepiej.”

Fujioka dodał, że nie posiada aktualnie konkretnych informacji na temat urządzenia, ale nasza branża przechodzi pewne zmiany – teraz gry dzięki chmurze mają działać we wszystkich miejscach, dlatego Monster Hunter może podążyć tą drogą:

„Gry w przyszłości będą prawdopodobnie dostępne gdziekolwiek zechcemy, więc jeśli tak będzie i tak sprawy się potoczą na następnej generacji, będziemy musieli pomyśleć o tym, jak sprawić, by rozgrywka działała niezależnie od miejsca naszego pobytu.”

Jak wiadomo Monster Hunter jest już dostępny na Nintendo Switchu, który także pozwala na ubijanie bestii w każdej lokalizacji, ale Capcom musi myśleć o przyszłości. Nowa część trafi już najpewniej na next-geny, więc Japończycy wykorzystają wszystkie atuty nowych konsol – jednym z nich będzie pewnie rozgrywka w chmurze.

Polecamy także na naszym serwisie:

Źródło: https://www.eurogamer.net/articles/2019-08-30-monster-hunter-world-interview

Tagi: Capcom Monster Hunter World: Iceborne Master Edition