Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 31.08.2019 19:45
Tales From The Borderlands - Scenarzysta Borderlands 3 chciałby powrotu gry od Telltale Games
714V

Tales From The Borderlands - Scenarzysta Borderlands 3 chciałby powrotu gry od Telltale Games

Sam Winkler, scenarzysta gry Borderlands 3, oznajmił, że chciałby powrócić do tworzenia Tales From The Borderlands. Czyżby była to pierwsza marka wskrzeszona przez studio Telltale Games?

Wczoraj pisaliśmy o zmartwychwstaniu studia Telltale Games. Niektórzy z nas jeszcze nie przyswoili myśli o powrocie w odświeżonej wersji amerykańskiego studia, a już teraz możemy zacząć spekulacje o markach, które zostaną wskrzeszone w pierwszej kolejności. Sequel Tales from the Borderlands byłby bardzo dobrym wyborem, ze względu na wiele znaków zapytania, które pozostawiła po sobie pierwsza część.

Sam Winkler, jeden ze scenarzystów dobrze zapowiadającego się produktu studia Gearbox Software, Borderlands 3 - oznajmił w wywiadzie, że chciałby powrócić do pisania scenariuszu dla potencjalnej kontynuacji serii od Telltale Games. Jak sam powiedział - jest ogromnym fanem epizodycznych gier przygodowych, opartych na narracji. 

Przypomnijmy, że pierwsza część Tales from the Borderlands została wydana pod koniec 2014 roku. Gra została ciepło przyjęta przez graczy. Wskrzeszone studio Telltale Games zapewne ma teraz ogromny mętlik w głowie. Jamie Ottilie oraz Brian Waddle, nowi szefowie zespołu, jak sami oznajmili - chcą rozwijać marki, do których mają prawa (The Wolf Among Us, Batman The Telltale Series). Przypomnijmy, że prawa do serii Borderlands trafiły do Netflixa. Pewne w chwili obecnej jest to, że w przeciągu najbliższych tygodni studio nie zapowie żadnych prac nad jakąkolwiek produkcją. Ekipa z Kalifornii zajmuje się w chwili obecnej zatrudnianiem osób na odpowiednie stanowiska. Studio będzie potrzebowało trochę czasu na stworzenie również nowego silnika do ich epizodycznych gier, nie chcę mi się wierzyć, że użytkowany byłby nadal, nie nadający się na obecne standardy - stary dziadek - "Telltale Tool". A w co Wy zagralibyście w pierwszej kolejności?

Warto przeczytać:

 

Tagi: sam winkler Tales from the Borderlands Telltale Games