Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 28.08.2019 15:05
Telltale Games marki
770V

Telltale Games wraca do gry. Nowi właściciele chcą rozwijać znane IP

Potwierdziły się krążące od pewnego czasu plotki. Telltale Games zostało przejęte i nowi szefowie chcą pracować nad odcinkowymi opowieściami. Możemy mieć w tej sytuacji nadzieję, że powrócą znani bohaterowie.

Telltale Games od dawna borykało się z ogromnymi problemami, przez które w ostateczności zwolniono wszystkich pracowników, marka The Walking Dead wróciła do firmy Roberta Kirkmana, a studio zostało zamknięte.

Od pewnego czasu pojawiały się plotki o możliwym wskrzeszeniu studia i właśnie otrzymaliśmy potwierdzenie tej informacji. Jamie Ottilie oraz Brian Waddle (LCG Entertainment) zostali nowymi szefami Telltale Games, do których należą teraz IP rozwijane przez studio.

Studio posiada prawa do stworzonych gier (The Wolf Among Us, Batman), może dysponować oryginalnymi IP od Tellatele (jak Puzzle Agent), ale jednocześnie firma patrzy na „wygasłe licencje”. Ottilie podkreślił, że nadal nie podjęto ostatecznych decyzji, ale nowe Telltale Games chce „kontynuować niektóre” z wcześniej rozpoczętych historii.

Twórcy nie mogą rozwijać przykładowo serii Borderlands, Game of Thrones, Guardians of the Galaxy i Minecrafta. Podobnie zresztą jak w przypadku Stranger Things – prawa do przygotowania gry wróciły do Netflixa.

Sytuacja jest naprawdę interesująca – negocjacje rozpoczęły się już sześć miesięcy temu, a wydawca Athlon Games jest „partnerem w transakcji” oraz zajmie się też dystrybucją.Wśród sponsorów finansowych znajdują się różne osobistości z branży: Chris Kingsley (Rebellion), Lyle Hall (Heavy Iron Studios) i Tobias Sjögren (dawniej Starbreeze).

Szefowie nie chcą popełnić błędów poprzedników, ale nie zatrudnią całego składu pracującego nad największymi hitami. Część ekipy „powróci” do Telltale Games, ale na początku jako zewnętrzni deweloperzy – jeśli współpraca będzie się układać, to mogą otrzymać normalne umowy. Przez pierwsze sześć miesięcy nowe Telltale Games będzie małym zespołem, który zajmie się narzędziami, technologią oraz projektowaniem we własnym zakresie...

Nowe Telltale Games będzie prawdopodobnie pracować nad historiami podzielonymi na odcinki, ale model zostanie dostosowany do realiów – wiele na to wskazuje, że epizody będą pojawiać się szybciej.

Należy jednocześnie zaznaczyć – nowe Telltale Games nie ma za dużo wspólnego ze starą firmą.LCG Entertainment) kupiło prawa do nazwy oraz IP i chce teraz korzystać z renomy twórców growych przygód z serii The Walking Dead.

Warto sprawdzić:

Źródło: https://www.polygon.com/2019/8/28/20835854/telltale-games-return-walking-dead-lcg-entertainment

Tagi: Brian Waddle Jamie Ottilie Telltale Games

Nie przegap