Tytus Stobiński Tytus Stobiński 29.08.2019 17:43
Hideo Kojima & Sam Lake
1155V

Control z małym udziałem Hideo Kojimy. Twórca zostawił swój ślad w nowej grze Remedy Entertainment

Hideo Kojima to nie tylko seria Metal Gear Solid, czy nadchodzące Death Stranding. Popularny twórca zaskoczył fanów i zostawił po sobie ślad w nowej produkcji studia Remedy Entertainment.

Choć Control zgarnia dobre oceny i od strony graficznej prezentuje się bardzo ładnie, to niestety nie uniknęło problemów z płynnością działania na standardowych wersjach konsol. Niemniej jednak wydaje się, że Remedy Entertainment może mieć powody do zadowolenia. 

Twórcy w tradycyjnym dla siebie stylu przemycili do gry sporo zagadek, nawiązań do swoich poprzednich gier (zwłaszcza Alana Wake'a) i powrzucali sporą ilość innych easter eggów. Jednym z nich, jest niespodziewana rola samego Hideo Kojimy, który choć zapracowany obecnie przy tworzeniu Death Stranding, to jednak znalazł siłę i dzielnie dotarł do siedziby fińskiego studia. 

Mniej więcej rok temu, asystent Kojimy wrzucił na Twittera swojego szefa zdjęcie, w którym Hideo stoi nieopodal głośnika z podpisem "nagrania głosu dla innego Sama". Była to jasna wiadomość, że nie chodzi tutaj o Sama  z nadchodzącego Death Stranding, a zupełnie inny projekt. Dziś już wiemy, że chodziło o Sama Lake'a - założyciela Remedy. Z racji "świeżości" Control, nie będę zdradzać, o jaką postać chodzi, ale wspomnę jedynie, że popularny developer przemawia znacznie niższym tembrem głosu niż zazwyczaj.

Więcej na temat Control na naszym portalu:

 

 

Źródło: https://gamingbolt.com/control-features-an-unadvertised-cameo-from-hideo-kojima

Tagi: 505 Games Control Remedy Entertainment