Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 29.08.2019 22:00
The Aeronauts
585V

The Aeronauts na Amazon. Felicity Jones i Eddie Redmayne w dramacie

W ostatnich dniach Netflix pręży muskuły pokazując coraz ciekawsze produkcje na końcówkę roku, ale właśnie Amazon przedstawił „The Aeronauts”. Film został zapowiedziany przyjemnym zwiastunem.

Amazon coraz częściej zaskakuje przygotowanymi produkcjami. Firma chętnie wykłada duże pieniądze na produkcję, w których mają wystąpić znani aktorzy. Felicity Jones („Teoria wszystkie”, „Łotr 1. Gwiezdne wojny - historie”) i Eddie Redmayne „Teoria wszystkiego, „Dziewczyna z portretu”, seria „Fantastyczne zwierzęta”) zostali głównymi bohaterami „The Aeronauts”.

Film to biograficzny dramat wyreżyserowany przez Toma Harpera („Peaky Blinders”), który współpracował z Jackiem Thornem („Cudowny chłopak) nad scenariuszem. Historia opowiada o Amelii Wren i Jamesie Glaisherze, którzy próbują dokonać wielkiego odkrycia w balonie gazowym.

Twórcy postanowili zmierzyć się z lotem Brytyjczyków – James Glaisher i Henry Coxwell pobili rekord wysokości lotu osiągając około 11887 metrów. Sytuacja jest interesująca, ponieważ Amazon postanowił zmienić jednego z bohaterów i zamiast Coxwella, w filmie zobaczymy Amelię Wren – fikcyjną postać.

„The Aeronauts” zostanie zaprezentowany na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto (8 września), a 6 grudnia wyląduje na serwerach Amazonu.

Sprawdźcie również na naszym serwisie:

Źródło: YouTube.com

Tagi: Amazon amazon prime The Aeronauts trailer

Nie przegap