Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 27.08.2019 14:14
Amerykanie dziękują za Wiedźmina
2270V

Wiedźmin doceniony w USA. Amerykanin podziękował za grę przed ambasadą

Wiedźmin zbiera pochwały na całym świecie, a Wiedźmin 3: Dziki Gon to produkcja z największą liczbą tytułów „Game of the Year”. Świat aktualnie skupia się na innych grach, ale nawet teraz pojawiają się bardzo pozytywne akcenty związane z uniwersum Andrzeja Sapkowskiego. Najnowszym pochwaliła się polska ambasada w USA.

Wiedźmin to wyjątkowy towar. Uniwersum Andrzeja Sapkowskiego znalazło wielu nowych fanów dzięki twórczości CD Projekt RED i bez wątpienia jest to kapitalny produkt, którym można się chwalić.

Sytuację postanowili docenić Amerykanie. Przed polską ambasadą w Stanach Zjednoczonych pojawiło się małe podziękowanie – gracze z USA dziękują Polsce za Wiedźmina! Mogę oczywiście śmiało podejrzewać, że to praca warszawskiego studia zachęciła śmiałków do postawienia tej tabliczki.

Wiadomość została opublikowana na Twitterze Embassy of Poland US, gdzie oczywiście pojawiło się sporo pozytywnych opinii i gracze mówią wprost – czekamy teraz na Cyberpunk 2077! Trudno nie odnieść wrażenia, że także ten tytuł może zostać doceniony w USA.

Warto na pewno wspomnieć, że w swoim czasie prezydent Barack Obama otrzymał od Polski między innymi Wiedźmina 2 – tytuł przez The Washington Post został uznany najgorszym podarunkiem.

Aktualizacja #1

Podziękowania pod polską ambasadą w USA zostały przygotowane przez jednego z Amerykanów, który podczas długiej walki z rakiem jąder (operacje oraz chemioterapia) ogrywał Wiedźmina 3: Dziki Gon. Mężczyzna stwierdził, że to polska produkcja pomogła mu zwalczyć chorobę i postanowił podziękować.

Warto spojrzeć:

Źródło: Twitter

Tagi: ambasada stany zjednoczone usa Wiedźmin