Iza Łęcka Iza Łęcka 26.08.2019 12:29
Blair Witch
1222V

Blair Witch nie będzie historią na jeden raz. Znamy czas potrzebny do ukończenia gry

Krakowski Bloober Team ujawnił, w ile godzin ukończymy przerażającą historię z Blair Witch. Twórcy zapewnią opowieść na jeden, dłuższy wieczór, ale przygoda dostarczy nam kilka zakończeń.

W ile godzin powinien trwać dobry horror? Trudno znaleźć odpowiedź na to pytanie, bo przecież graliśmy już w przerażające opowieści trwające ponad 15 godzin (The Evil Within), a nietrudno znaleźć przygody, które kończą się po zaledwie 7 godzinach (Outlast 2).

Z tematem długości rozgrywki w ostatnich miesiącach musiało zmierzyć się Bloober Team, które tworzyło horror Blair Witch. Studio wcześniej oferowało historie na 3 (Layers of Fear) lub 7 godzin (Observer), które jednak dzięki swojemu klimatowi zostały dobrze odebrane przez graczy.

W Blair Witch będziemy błądzić po lesie przez około 5-6 godzin – taką długość rozgrywki potwierdził Maciej Głomb podczas rozmowy z dziennikarzem Gamewatchera. Gracze mają być jednak zaoferowani dodatkowymi wydarzeniami i mają chętnie wracać do gry, by poznać kolejne zakończenia:

„Sądzę, że może być fajnie zagrać jeszcze raz mając od początku wiedzę, jak ta produkcja się kończy. Sprawia to, że doświadczenie jest zupełnie inne.”

Historia poszukiwań zaginionego chłopca, która stanie się wymagającym przeżyciem dla Ellisa może więc przykuć graczy na dłużej niż szacowany czas gry. Jedno jest jednak pewne - polskie studio ponownie stawia na tajemnicę i mroczny klimat. 

Polecamy również na naszym portalu:

Źródło: https://gamingbolt.com/blair-witch-will-be-between-5-6-hours-long

Tagi: Blair Witch Bloober Team Lionsgate Interactive