Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 22.08.2019 20:57
Assassins Creed Ubisoft
1317V

Ubisoft: to dobry czas na inwestowanie w nowe IP

Ubisoft nie zamierza wyłącznie męczyć kolejnych Assassynów, następnych żołnierzy z Ghost Recona, czy też wyruszać na wielkie, otwarte tereny w serii Far Cry. Francuzi chcą produkować więcej świeżych gier i firma małymi krokami przygotowuje się do prezentacji nowych IP.

Ubisoft przygotowuje się do premiery Ghost Recon Breakpoint, Watch Dogs: Legion i Rainbow Six Quarantine, a możemy mieć pewność, że w przyszłym roku zapoznamy się z nową odsłoną serii Assassin's Creed. Twórcy pracują pewnie także nad nowym Far Cry – jak wiadomo nowe studio w Berlinie zostało oddelegowane do rozwijania właśnie tego IP.

Mimo to Ubisoft ma duże plany związane z nowym IP. Alain Corre – dyrektor wykonawczy Ubisoftu EMEA – podkreślił, że kreowanie marek to wymagające zadanie, które jednak warto podejmować:

„Jest to wyzwanie, ponieważ potrzebujemy do tego wielu talentów, więc będziemy kontynuować zatrudnianie uzdolniony deweloperów, planujemy pozyskać ich znacznie więcej w ciągu najbliższych pięciu lat. Cenimy sobie fanów, którzy śledzą nasze marki, takie jak Assassin's Creed czy Ghost Recon, ale uważamy, że jest to również dobry moment na inwestowanie w nowe IP”.

Ubisoft dostrzega szansę w aktualnej sytuacji na rynku – technologie szybko się rozwijają, wkrótce zadebiutują next-geny i jest to podobno idealny moment na przygotowanie nowych IP, które w przyszłości mogą stać się wieloletnimi seriami:

„Pojawia się wiele nowych technologii. PC wciąż szybko się rozwija, w przyszłym roku pojawią się nowe konsole, technologia strumieniowania będzie dostępna, cross-platformowa rozgrywka jest również czymś, co pobudzi graczy, więc uważamy, że jest to dla nas właściwy czas na tworzenie nowych gatunków i nowych IP”.

Ubisoft już na tegorocznym E3 pokazał, że chce eksperymentować – Gods and Monsters zadebiutuje 25 lutego, a Roller Champions nadejdzie na początku 2020 roku – ale najwidoczniej to dopiero początek.

Warto sprawdzić:

Źródło: https://gamingbolt.com/its-the-right-time-to-invest-in-new-ips-ubisoft

Tagi: Alain Corre nowe ip nowe marki Ubisoft