Iza Łęcka Iza Łęcka 22.08.2019 07:00
Kingdom Come Deliverance scena pocałunku
2464V

Kingdom Come Deliverance zakazane w Australii. Problemem sceny seksu i przemocy seksualnej

Australijczycy nie mogą liczyć na bezproblemowy dostęp do wielu gier - na liście zakazanych produkcji nieoczekiwanie pojawił się Kingdom Come: Deliverance. Produkcja czeskiego Warhorse Studios została sprawdzona przez specjalistów, którzy postanowili zbanować ją na terenie całego kraju.

Kingdom Come: Deliverance zadebiutował w lutym ubiegłego roku, dlatego tym bardziej dziwi zaistniała sytuacja - dopiero teraz produkcja została wrzucona na czarną listę w Australii. Problemem prawdopodobnie okazuje się rozszerzenie A Woman's Lot, w którym gracze kierują Teresą – bohaterka zostaje w jednej ze scen zaatakowana przez żołnierzy. Moment próby gwałtu został już wcześniej zaprezentowany w podstawce, ale z innej perspektywy, dlatego najbardziej prawdopodobne jest, że z tego powodu tytuł Czechów został dostrzeżony przez Australian Classification Board.

Zdaniem Australijczyków, w Kingdom Come: Deliverance pojawiają się „sceny seksu o dużej intensywności” oraz „odniesienie do przemocy seksualnej”. Sytuacja jest o tyle trudna dla deweloperów, że wszelkie modyfikacje mogą okazać się kłopotliwe – nie będzie to prosta zmiana wizerunku przedmiotu lub nazwy. Należy na pewno zwrócić również uwagę, że tytuł trafił na listę w momencie dołączenia do Xbox Game Pass.

Mimo to ingerencja w dostęp do Kingdom Come: Deliverance wydaje się zaskakująca, o czym poinformował Daniel Vávra – twórca zaznaczył, że jego ostatni kontakt z cenzurą był jeszcze w latach dziecięcych.

Ostatnio coraz częściej mamy okazję wspominać o Australijczykach na portalu. Jak wiadomo początkowo DayZ zostało zakazane w kraju z powodu marihuany, a kilka dni temu na listę zablokowanych tytułów trafiła tajemnicza gra Rockstar.

Sprawdźcie również na naszym serwisie:

Źródło: https://nichegamer.com/2019/08/21/kingdom-come-deliverance-banned-in-australia/

Tagi: Deep Silver Kingdom Come: Deliverance Warhorse Studios