Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 21.08.2019 17:57
nfs heat toyota
3283V

Need for Speed Heat vs. Toyota. Koncern tłumaczy się z ostatniej wypowiedzi

Osoba odpowiedzialna za kontakt ze społecznością marki Toyota opublikowała jedną wiadomość za dużo. Koncern tak naprawdę nie ma nic przeciwko Need for Speed Heat i w rezultacie Japończycy muszą się tłumaczyć.

Electronic Arts ujawniło zestawienie samochodów z Need for Speed Heat i gracze dość prędko dostrzegli pewną zaskakującą sytuację – na liście brakuje samochodów od japońskiego koncernu. Jeden z pracowników niepotrzebnie wypowiedział się na Twitterze wspominając o „promocji nielegalnych wyścigów” i teraz firma musi się tłumaczyć.

Na Twitterze pojawiła się seria wiadomości, w których Toyota stara się naprostować sytuację:

„Cieszymy się, że chcesz zobaczyć nasze samochody we wszystkich swoich ulubionych grach wyścigowych i szczerze mówiąc, chcemy tego samego. Większość z nas w zespole mediów społecznościowych Toyota GB zakochała się w samochodach poprzez takie gry jak TOCA, Daytona i Gran Turismo. Jeden z nas ma nawet miłe wspomnienia z Pole Position z Atari! Oficjalnie, Toyota Motor Corporation nie ma żadnych konkretnych planów licencjonowania swojej oferty na inne gry poza Gran Turismo Sport. Gdy pytacie nas, dlaczego Toyoty nie pojawiają się w Twoich ulubionych grach wyścigowych, nie chcemy odpowiadać ogólną wiadomością, ale to, co możemy powiedzieć, jest aktualnie ograniczone, a nasza wczorajsza wiadomość była błędem. Będziemy bardzo podekscytowani, gdy będziemy mogli w przyszłości podzielić się z Wami naszymi planami. W międzyczasie, niezależnie od tego, czy jest to Gran Turismo Sport, Forza czy Need for Speed, ścigajcie się dalej”.

Toyota nie mówi tego wprost, ale możemy podejrzewać, że Sony zagwarantowało sobie ekskluzywność na samochody w Gran Turismo Sport. Taki komunikat nie może oczywiście zostać wystosowany na Twitterze przez osoby nieupoważnione, jednak trudno nie odnieść wrażenia, że wiadomość o „nielegalnych wyścigach” była po prostu niepotrzebna.

Sytuacja jest w zasadzie bardzo prosta – aktualnie możemy liczyć na wozy Toyoty tylko w japońskich wyścigach na PlayStation 4.

Mateusz, dzięki za link!

Więcej o Need for Speed: Heat sprawdzicie na naszym serwisie:

Źródło: Twitter

Tagi: Electronic Arts Ghost Games Need for Speed: Heat