Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 16.08.2019 14:59
gamescom 2019
3239V

gamescom 2019. Kiedy najważniejsze wystąpienia? Rozkład jazdy

gamescom 2019 zapowiada się niezwykle dobrze. Wielu twórców właśnie na targach w Kolonii pokaże nowe materiały z nadciągających produkcji, a nawet otrzymamy szansę spojrzenia na kilka zapowiedzi. Kiedy odbędą się najważniejsze wystąpienia? Zbieramy informacje.

gamescom nie jest imprezą podobną do E3. W Kolonii nie zobaczymy wystąpienia Sony lub Ubisoftu, ale nawet w tej sytuacji nie będziemy się nudzić, bo już teraz zapowiedziano kilka wystąpień, obok których trudno przejść obojętnie. Co ciekawe – niemal wszystko dzieje się jednego dnia.

gamescom 2019 – kiedy odbywają się najważniejsze wydarzenia?

  • Poniedziałek, 15:00 – Indie World
  • Poniedziałek, 17:00 – Inside Xbox
  • Poniedziałek, 19:00 – Google Stadia Connect
  • Poniedziałek, 20:00 – Opening Night Live

gamescom 2019 – Indie World

Nintendo jeszcze nie potwierdziło zorganizowanie Nintendo Directa podczas gamescomu, ale w Kolonii odbędzie się szereg prezentacji japońskiej korporacji. Firma wcześniej potwierdziła pokaz między innymi Wiedźmina 3: Dziki Gon i zaprosiła graczy na Indie World.

Będzie to 20-minutowy materiał wideo, który zaprezentuje gry zmierzające na Nintendo Switcha. Nie możemy raczej tutaj liczyć na wielkie hity AAA.

gamescom 2019 – Inside Xbox

Microsoft ponownie organizuje specjalny odcinek Inside Xbox. Gracze mogą w tym wypadku liczyć na sporo mocnych produkcji, ponieważ Amerykanie zaprezentują kilka gier ze swojego katalogu oraz wiele tytułów third-party. Wciąż pojawiają się doniesienia, według których firma podczas show powita w swoich szeregach nowe studio.

Aktualnie nie wiemy, ile będzie trwało wydarzenie, ale możemy podejrzewać około 90-minut przepełnionych atrakcjami.

gamescom 2019 – Google Stadia Connect

Nawet Google chce się pokazać na gamescomie. Firma wykorzystuje okazje i podczas imprezy pokaże gry zmierzające na Stadię. W Sieci nie brakuje plotek, według których w Kolonii zobaczymy kilka ekskluzywnych perełek oraz nawet duże tytuły od deweloperów third-party. Red Dead Redemption 2? Informatorzy są przekonani, że właśnie hit Rockstar ma promować Stadię.

gamescom 2019 – Opening Night Live

Najważniejsze show? Na imprezie otwierającej targi zobaczymy gry od następujących wydawców: 2K, Activision, Bandai Namco, Bungie, Capcom, Electronic Arts, Epic Games, Google Stadia Koch Media / Deep Silver, Private Division, SEGA, Square Enix, Sony, THQ Nordic, Ubisoft oraz Xbox Game Studios.

Geoff Keighley będzie organizatorem wydarzenia i specjalista od takich wystąpień systematycznie podgrzewa atmosferę przed show. Gracze mają zobaczyć mnóstwo materiałów z nadciągających hitów oraz na imprezie podobno zostanie ujawnionych kilka mocnych, wysokobudżetowych produkcji.

Opening Night Live będzie trwać 2 godziny.

gamescom 2019 – co jeszcze?

Aktualnie THQ Nordic potwierdziło swoje plany na gamescom. Firma przywiezie do Kolonii 13 produkcji, a nawet pokaże kilka wciąż niezapowiedzianych tytułów. W tym wypadku będziemy świadkami wystąpień każdego dnia – firma zorganizuje live-streamy.

gamescom 2019 – gdzie oglądać?

Wszystkie relacje, materiały, zwiastuny, zapowiedzi i... WSZYSTKO zawita na nasz portal. Z tego miejsca zapraszam wszystkich czytelników PPE.pl do wspólnej zabawy. W Kolonii pojawią się nasi wysłannicy, którzy zadbają o teksty.

Tagi: Gamescom gamescom 2019 konferencja konferencje live-stream opening night live stadia

Nie przegap