Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 08.05.2019 17:43
Anthem
4980V

Anthem nie spełniło oczekiwań EA. Prezes mówi o BioWare i przyszłości gry

To już nie domysły czy "przecieki", o których wcześniej wspominaliśmy. EA przyznało się oficjalnie podczas ostatniego spotkania z inwestorami, że Anthem rozczarowało wydawcę.

Podczas wczorajszego spotkania z inwestorami prezes EA powiedział, że premiera i sprzedaż Anthem nie spełniły oczekiwań wydawcy.

Fabularna aktualizacja Anthem opóźniona

EA nie podało dokładnej sprzedaży Anthem. Wiemy tylko, że grze nie udało się przekroczyć zakładanej przez korporację granicy 6 milionów kopii. To z pewnością bolesne wydarzenie dla EA, bo firma poświęcała projektowi duże nakłady finansowe przez długie lata produkcji.

Można się spodziewać, że dla BioWare oznacza to złe wieści i np. ewentualne zwolnienia. Andrew Wilson powiedział jednak w trakcie wczorajszego wystąpienia, że nadal mocno wierzy w twórców Anthem i w to, jak chcą rozwinąć to IP. Oznacza to, że część BioWare będzie nadal - zgodnie z wcześniejszą obietnicą rozwijać Anthem.

"BioWare pozostaje skupione na ulepszeniach gry i zapewni nam więcej aktualizacji oraz nowych wydarzeń w grze, które ulepszą i rozszerzą doświadczenie Anthem" - zapowiedział prezes EA.

Niestety nie wiadomo jeszcze, kiedy otrzymamy obiecywaną, dużą fabularną aktualizację do Anthem. O obsuwie związanej z rzeczonymi nowinkami przeczytacie tutaj.

Warto w tym miejscu przypomnieć, że Anthem można obecnie kupić ze sporym rabatem na PS Store - gra jest Okazją Tygodnia.

Źródło: https://www.dualshockers.com/anthem-ea-bioware-didnt-meet-expectations/

Tagi: Anthem BioWare ea Electronic Arts

Nie przegap