Iza Łęcka Iza Łęcka 14.08.2019 10:35
nawiedzony dom na wzgórzu 2
1444V

Nawiedzony dom na wzgórzu 2 od Netflix będzie jeszcze bardziej przerażający. Poznamy nową historię

Po wyśmienitych rozpoczęciu serialu jeżącego włos na głowie „Nawiedzony dom na wzgórzu”, w przygotowaniu jest kolejna seria horroru. Netflix planuje zmierzyć się z rosnącymi wymaganiami widzów, tworząc następną równie straszną opowieść.

Netflix może poszczycić się kilkoma świetnymi produkcjami serialowymi, które nie tylko zaskarbiły sobie sympatię widzów, ale i zgarnęły całkiem sporo pochwał od krytyków. Do takich seriali można zaliczyć chociażby horror „Nawiedzony dom na wzgórzu”.

Drugi sezon serialu, który jednak skupi się na zupełnie innej opowieści, ale będzie wpisywał się w klimat serii, został zatytułowany „The Haunting of Bly Manor”. Opowieść bazować będzie na powieści Henry'ego Jamesa „W kleszczach lęku”, skupiając się na historii guwernantki, która przybywa do Bly Manor podejmując się opieki nad dwójką osieroconych dzieci.

W nowej serii zobaczymy kilka znajomych twarzy – Victoria Pedretti i Oliver Jackson-Cohen, których widzieliśmy już w „Domu na wzgórzu”, ponownie powrócą na ekrany. Obiecano również jeszcze innych aktorów z pierwszego sezonu.

Co ważne, twórcy po raz kolejny pochylając się nad produkcją, nie planują obniżać lotów. O ile pierwszy sezon serialu wielokrotnie wzbudzał lęk, o tyle "The Haunting of Bly Manor" ma być jeszcze bardziej przerażający. Reżyser Mike Flanagan obiecuje, że nowa produkcja wzbudzi w nas dominujące emocje:

"Przyglądamy się wszystkim historiom o duchach Henry'ego Jamesa jako punktowi wyjścia dla całego sezonu, co w wielu aspektach jest dla nas nowe. To fajny sposób na rozwinięcie niektórych rzeczy, które kochałem w pierwszym sezonie, ale w ramach nowej historii, bez konieczności ograniczania się decyzjami, które podjęliśmy ostatnio. Dla fanów Henry'ego Jamesa będzie to dość dzikie, a dla ludzi, którzy nie znają jego prac, będzie to niewiarygodnie przerażające. Już teraz myślę, że to o wiele straszniejsze niż w pierwszym sezonie, więc jestem bardzo podekscytowany."

Flanagan podkreśla, że tworząc nowy sezon nie chce zawieść fanów, którym do gustu szczególnie przypadły sceny z duchami. Realizacja tego zagadnienia będzie podobna jak w przypadku opowiedzianej historii o rodzinie Crainów. "The Haunting of Bly Manor" zawita na Netflixie w 2020 roku.

Polecamy również na naszym serwisie:

Źródło: https://screenrant.com/haunting-bly-manor-hill-house-scarier-mike-flanagan/

Tagi: nawiedzony dom na wzgórzu 2 Netflix The Haunting of Bly Manor