Iza Łęcka Iza Łęcka 14.08.2019 07:00
Diablo 3
8655V

Diablo 3 otrzyma nową zawartość. Twórcy mają wielkie plany dotyczące gry

Gracze są wygłodniali nowego Diablo, więc swój wolny czas spędzają na serwerach Diablo III. Produkcja Blizzarda notuje wyśmienite wyniki, co ma wpływ na dalsze plany deweloperów dotyczące produkcji. Studio zdecydowało uchylić rąbka tajemnicy.

Diablo III trafiło na rynek w 2012 roku mierząc się z bardzo mieszanymi opiniami oddanych fanów uniwersum. Twórcy na szczęście się nie poddali, wrzucili produkcję na kolejne platformy, zaoferowali dodatki i systematycznie pracują nad realizacją wszelkich oczekiwań publiczności.

Pomimo upływu czasu, Blizzard potwierdził chęć dalszego wspierania Diablo III – co nie jest w zasadzie zaskakującą wiadomością, bo jak się okazuje tytuł cieszy się dużym zainteresowaniem. Gracze chętnie biegają za kolejnymi zadaniami, więc autorzy chcą pielęgnować audytorium oferując nową zawartość.

W 14. sezonie Blizzard wprowadził sezony tematyczne, które okazały się strzałem w dziesiątkę – jednym z najpopularniejszych był 16. sezon (17. plasuje się tuż za nim), gdy podczas wydarzenia do gry wróciło na PC tyle samo graczy co w 12. sezonie (wprowadzenie nekromanty). Dlatego też deweloperzy chcą oprzeć przyszłe projekty i pomysły na sezonach tematycznych.

Twórcy podkreślają, że pracują nad nową zawartością:

„Nasz zespół pracuje bardzo ciężko nad kolejnymi sezonami tematycznymi, nowymi zestawami klasowymi dla każdej postaci, dziesiątkami legendarnych mocy i zmianami balansu postaci. Okazjonalne aktualizacje systemu rozgrywki i poprawiające komfort gry również są w planach. Będziemy na bieżąco starali się wprowadzać jeszcze więcej magii do świata Sanktuarium. Nie wszystkie zmiany ukażą się w tej samej chwili. Nie przejmujcie się więc, jeśli wasza postać jeszcze się ich nie doczekała. Szykujemy coś dla wszystkich.”

Blizzard zmodyfikował także zbieranie opinii z serwerów PTS. Teraz wszelkie nowości będą wcześniej prezentowane, by gracze wiedzieli, na co mają zwracać uwagę. Deweloperzy zajmą się wyróżnieniem zmian, które zostały wprowadzone dzięki opinii społeczności:

„Chcemy również lepiej wyróżnić zmiany, które nastąpiły dzięki waszym opiniom. Nie wszystkie zachodzą w wyniku testów na PST. Od czasu do czasu wprowadzamy je dzięki ciekawym wątkom na forach, które czytamy w połowie sezonu i nad zmianami tymi pracujemy (tj. testujemy wewnętrznie) z kilkutygodniowym wyprzedzeniem. Czasami „prosta” prośba o usprawnienie jakiegoś elementu rozgrywki jest trudniejsza do spełnienia niż mogłoby się wydawać, więc trafia do kolejnej aktualizacji lub nie może być w ogóle wprowadzona bez nieprzewidzianych konsekwencji. Czasami zdarza się, że ktoś z firmy podsunie pomysł projektantowi gry i odbywa się burza mózgów wypełniona opowieściami o sezonowych przygodach.”

Najwidoczniej Blizzard zamierza przez dłuższy czas dbać o Diablo III (do premiery Diablo IV?), dlatego też będziemy systematycznie otrzymywać informacje o nowych aktualizacjach. Autorzy jednocześnie obiecują lepszy kontakt ze społecznością:

„Często prosicie nas, abyśmy prezentowali nasze plany, informowali nad czym (dokładnie) pracujemy i dokąd zaprowadzi nas przyszłość. Ta strona to jeden z pierwszych elementów tej komunikacji. Kolejnym jest większa aktywność naszego zespołu społecznościowego na naszych nowych forach, zwłaszcza tych poświęconych aktualizacjom i PST. Chcemy regularnie rozmawiać z członkami naszej społeczności na całym świecie na temat tego, co kochamy i co nas łączy, czyli serii Diablo.”

Więcej o serii Diablo przeczytacie na naszej stronie:

Źródło: Blizzard

Tagi: Blizzard Entertainment DIablo III