Iza Łęcka Iza Łęcka 13.08.2019 11:27
aladyn 2
658V

Aladyn 2 powstanie. Disney dalej planuje odcinać kupony

Po zaskakującym sukcesie filmowej adaptacji przygód złodziejaszka posiadającego magiczną lampę z Dżinem, Disney nadal planuje skorzystać z historii. Najprawdopodobniej „Aladyn 2” dość szybko ponownie zawita do kin.

Tegoroczna filmowa adaptacja disneyowskiej animacji z 1992 roku, podbiła serca widzów- film zainkasował ponad miliard dolarów w boxoffice, co tylko potwierdza, że historie wytwórni są ponadczasowe i przyciągają wielu. Najwyraźniej więc korporacja Myszki Miki nie odpuści sobie Aladyna.

Dan Lin, komentując sukces filmowej adaptacji, stwierdził, że jest jeszcze wiele możliwości opowiedzenia kolejnych historii:

Kiedy tworzyliśmy pierwszą część, pragnęlismy po prostu zrobić najlepszy film, jaki byliśmy w stanie. Chcieliśmy pozwolić widzom zdecydować, czy chcą zobaczyć więcej. Powiedziałbym, że publiczność jasno się wyraziła, że chce zobaczyć więcej. Oglądali ten film wiele razy. Otrzymujemy wiele sygnałów, że fani wracają do kina, przyprowadzając przyjaciół i rodzinę.(...) Czujemy, że jest więcej historii do opowiedzenia.”

Jak na razie będą trwały rozmowy dotyczące całej franczyzy, bowiem twórcy nie planują dokładnego przeniesienia historii z bajki – dla przypomnienia, sequelami animacji były kolejno „Aladyn: Powrót Dżafara” z 1994 roku oraz „Aladyn i król złodziei” z 1996 roku. Jak podkreślił jednak producent, już wcześniejszy film nie odwzorowywał dokładnie bajki, co było dobrym posunięciem.

Reżyserem tegorocznego filmu był Guy Ritchie, a w rolach głównych wystąpili: Mena Massoud jako Alladyn, Will Smith w roli Dżina, księżniczką Jasmine została Naomi Scott, Marwan Kenzari jako Dżafar, a sułtana zagrał Navid Negahban.

Analizując intensywność z jaką Disney realizuje poszczególne projekty, obecnie coraz częściej przywracając do życia swoje kultowe animacje, wszelkich nowych wiadomości o filmie możemy spodziewać się dość szybko. Obecnie jak wiemy, trwa zbieranie ekipy aktorów do filmowej adaptacji "Małej Syrenki".

Sprawdźcie również na naszym portalu:

Źródło: https://heroichollywood.com/disney-sequel-naomi-scott-aladdin/

Tagi: aladyn aladyn 2 Disney film guy ritchie