Nowy Switch. Inna budowa Joy-Conów, poprawa jakości wyświetlacza i niższa temperatura w testach!

Gry
3557V
Nowy Switch. Inna budowa Joy-Conów, poprawa jakości wyświetlacza i niższa temperatura w testach!
Bartosz Dawidowski | 12.08.2019, 10:47

Zaktualizowana, poddana rewizji wersja Nintendo Switch trafiła już w ręce testerów, dzięki czemu potwierdzono, że bateria z urządzenia pozwala na znacznie dłuższą zabawę, niż w pierwotnym modelu. To jednak nie wszytkie usprawnienia.

Okazuje się, że Switch poddany rewizji przez Nintendo nie zapewnia wyłącznie dłuższej zabawy przy używaniu baterii. Nintendo nie wspomniało o kilku innych usprawnieniach.

Okazuje się, że wyświetlacz nowego modelu konsoli jest odrobinę jaśniejszy i ma cieplejszy balans bieli. Kevin Kenson przetestował dokładnie temat, potwierdzając, że ekrany obu wersji konsol faktycznie się od siebie różnią. W porównaniu wykorzystano nowe egzemplarze konsol. Pierwotny model Switch zapewnia 291 nitów (jednostek luminacji źródła światła) a nowy 318 nitów. "Temperatura" starych wyświetlaczy to natomiast 7000 K, a w odświeżonym modelu zarejestrowano 6750 K (co oznacza, że obraz jest odrobinę cieplejszy). Zapewnia to dokładniejsze i lepsze odwzorowanie kolorów w trybie przenośnym.

Co ciekawe - konsola działa też z odrobinę niższą temperaturą w trybie zadokowanym i przenośnym (temat poruszany jest w 8 minucie materiału), a Joy Cony wydają się trochę inaczej zbudowane (14 minuta nagrania), niż w pierwotnym wydaniu. Nie wiadomo jeszcze, jak przełoży się to na ich żywotność i problem z tzw. dryfowaniem analogowych gałek, o czym pisaliśmy szerzej ostatnio.

Warto sprawdzić:

Źródło: własne

Komentarze (72)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper