USA reaguje na słowa Trumpa o grach. Sklep rezygnuje z promocji brutalnych gier, ESPN nie pokaże Apex Legends

News
3688V
USA reaguje na słowa Trumpa o grach. Sklep rezygnuje z promocji brutalnych gier, ESPN nie pokaże Apex Legends
Iza Łęcka | 09.08.2019, 08:55

Słowa prezydenta Donalda Trumpa nie mogły pozostać bez echa. W Stanach Zjednoczonych nie tylko część polityków chce baczniej przyjrzeć się brutalności branży gier. Kolejne firmy podejmują zdecydowane działania.

Sytuacja w Stanach Zjednoczonych robi się coraz bardziej gorąca. Po zatrważającej liczbie masowych strzelanin w ostatnim czasie, politycy amerykańscy na czele z prezydentem Donaldem Trumpem najbardziej obwiniają przemysł gier, który prezentuje „makabryczne i okrutne” gry wideo. Pomimo głośnego odzewu Entertainment Software Association oraz innych organizacji skupiających graczy, przeniesienie wszelkiej odpowiedzialności zatacza coraz większe kręgi.

Walmart usuwa reklamy gier

W coraz bardziej gęstym i nieprzychylnym branży klimacie, swoje „rozwiązanie” znalazła znana sieć sklepów detalicznych. Walmart po cichu usuwa ze swoich sklepów reklamy, które mogą promować brutalne gry.

Jak dowiadujemy się z raportu Vices Games, pracownicy sieci otrzymali instrukcje, które plakaty usunąć ze sklepów oraz jakich wersji demonstracyjnych gier nie prezentować:

"Wczoraj poszedłem do pracy i wręczyli mi kopię instrukcji do usunięcia brutalnych oznakowań i prezentacji gier. Natychmiast go wyrzuciłem, ponieważ jest to oczywiście sposób na przeniesienie winy z prawdziwego problemu związanego z masowymi strzelaninami. Wczoraj nie udało mi się tego potwierdzić, ale nie robią nic w sprawie sprzedaży broni i amunicji w sklepie."

Jednocześnie, zatrudnieni w firmie proszeni są o odwołanie udziału we wszelkich eventach, które związane są z "agresywnymi grami wideo", prawdopodobnie odnosząc się chociażby do nocnych rajdów czy innych imprez skupiających graczy. 

Co ciekawe, w sklepach tego sprzedawcy detalicznego bez problemu zakupimy broń oraz amunicję, jednak nikt nadal nie upatruje jakichkolwiek powiązań z dostępnością tych produktów oraz coraz bardziej niebezpieczną sytuacją na amerykańskich ulicach.

ESPN nie wyemituje rozgrywek Apex Legends

Nie tylko Walmart zdecydowanie reaguje na słowa polityków. Stacja ESPN podjęła decyzję o wycofaniu retransmisji X Games Apex Legends Invitational na kanale ESPN 2 po ostatnich strzelaninach w Teksasie oraz Ohio.

Retransmisja X Games Apex Legends Invitational, który miał miejsce w Minneapolis 2/3 sierpnia, planowo miała zostać wyemitowana 11 sierpnia, będąc skrótem najlepszych i najbardziej efektownych zagrań graczy oraz najbardziej emocjonujących momentów w całym turnieju. Materiał jednak zastąpiony został innym programem, a wyżej wspomniany trafi do mniejszego kanału stacji ESPN 3.

Stacja tłumaczy, że wszelkie decyzje zostały podjęte z szacunku dla ofiar oraz wszystkich, których dotknęły masowe strzelaniny.

Więcej w tym temacie przeczytacie na naszym serwisie:

Źródło: https://www.gameinformer.com/2019/08/08/wal-mart-begins-removing-violent-video-game-advertisements-from-stores?

Komentarze (120)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper