Activision-Blizzard szykuje nowe marki. Korporacja rozważa kolejne remastery

News
2957V
Activision-Blizzard szykuje nowe marki. Korporacja rozważa kolejne remastery
Iza Łęcka | 09.08.2019, 08:15

Ciągłe rozwijanie swoich możliwości oraz dostarczanie nowych treści żądnym graczom wpisane jest w naszą branżę. Activision Blizzard pomimo posiadania ogromnych tytułów, które cieszą się niesłabnącą popularnością wśród fanów na całym świecie, nie chce pozostać w tyle. Korporacja szykuje się na przyszłość.

Analizy wyników finansowych za ostatnie kwartały trwają w najlepsze. Activision Blizzard może się poszczyć niezwykle dobrymi rezultatami w ciągu ostatnich miesięcy, a co najważniejsze – ich gry skupiają coraz więcej graczy, a ta ogromna społeczność przekroczyła już 327 milionów aktywnych użytkowników każdego miesiąca.

Activision-Blizzard inwestuje w nowe marki

Czego więc możemy się spodziewać po Activision Blizzard? Zgodnie z wyjaśnieniami prezesa i szefa operacyjnego, Coddy'ego Johnsona, korporacja prężnie przygotowuje się do nowych projektów, opierając jednak wszelką działalność na pozostałych, niezwykle silnych IP , które znajdują się w portfolio.

„Nowe projekty” opracowywane są zarówno przez Activision, King oraz Blizzard. Czas jednak pokaże, czy ujrzą światło dzienne, bowiem co jest typowe dla Blizzarda, wszelkie nowe pomysły mają wysoko postawioną poprzeczkę. Jednocześnie, z konkretami nie zapoznamy się zbyt wcześnie - firma potrzebuje czasu do wszelkich realizacji na satysfakcjonującym poziomie. Warto jednak podkreślić, że korporacja prężnie rozpoczęła prace nad kilkoma nowymi markami.

Korporacja o remasterach i ich nowych zawartościach

Wspominając o kolejnych planach wydawcy, nie można było ominąć tematu ich legendarnych IP– odświeżone gry spod ich ręki cieszą się niesłabnącą popularnością, czego potwierdzeniem może być chociażby dobra sprzedaż Crash Bandicoot N. Sane Trilogy w ilości 10 milionów sztuk. Co ciekawe, nie mówimy tutaj tylko o czystych kotlecikach, bo w planach Activision Blizzard pozostaje jeszcze stworzenie nowych treści dla graczy. Jak stwierdził Rob Kostich, wierni fani gier spod szyldu korporacji muszą pozostać w gotowości:

"Kiedy patrzysz na naszą bibliotekę IP, uważamy, że jest tam dużo pozycji, których fani będą chcieli doświadczyć ponownie, więc mogę stwierdzić: "Bądźcie czujni, nadchodzi kilka zapowiedzi". Poza czystymi remasterami, jest również wiele możliwości, aby wprowadzać innowacje i myśleć o nowych treściach dla tych IP. Tak więc cały czas myślimy, bo jest wiele możliwości rozwoju w naszych firmach w Activision w oparciu o naszą bibliotekę IP."

Czy zatem możemy się szykować na jakieś wielkie zapowiedzi? Pamiętajmy, że firma z zegarmistrzowską wręcz dokładnością potrafi dopracowywać swoje tytuły, co przynosi też kolejne miliony na koncie. Myśląc o przyszłości i nadciągającej kolejnej generacji, możemy więc wyczekiwać nowych informacji. Jedno jest pewne – Blizzard skorzysta także ze starych marek, więc szykują się bogate remastery.

Choć Activision mówi o remasterach, to doskonale wiemy, że firma specjalizuje się w przygotowaniu wyśmienitych remake'ów – najlepszym tego potwierdzeniem jest wspomniany Crash Bandicoot N. Sane Trilogy oraz Crash Team Racing Nitro Fueled.

Sprawdźcie również na naszym serwisie:

Źródło: https://twinfinite.net/2019/08/activision-new-ip-remasters/

Komentarze (56)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper