Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 08.08.2019 20:59
A Way Out bohaterowie
928V

A Way Out okazało się dużym sukcesem. Twórcy pracują nad kolejną kooperacyjną grą

Hazelight pochwaliło się najnowszym wynikiem sprzedaży A Way Out . Nietypowa produkcja została doceniona przez graczy i osiągnęła naprawdę świetny rezultat. Twórcy świętują i pracują już nad kolejnym tytułem dla sympatyków współpracy.

A Way Out trafiło na rynek w marcu ubiegłego roku. Za grę odpowiada studio Hazelight, które zdecydowało się na nietypowy gameplay – deweloperzy postawili na kooperację. Przygody nie poznamy w pojedynkę.

Mimo takiego odważnego podejścia do rozgrywki, A Way Out okazało się sporym sukcesem. Deweloperzy właśnie potwierdzili sprzedaż dwóch milionów egzemplarzy! Jest to naprawdę dobra wiadomość, która może zachęcić innych twórców do kombinowania.

Oczywiście trzeba wziąć pod uwagę, że A Way Out osiągnęło sukces nie tylko ze względu na ciekawy gameplay – tytuł został odpowiednio wypromowany przez Electronic Arts, debiutował w niższej cenie i wystarczy jedna kopia, by dwóch graczy mogło zapoznać się z historią.

Autorzy pracują nad następną, kooperacyjną produkcją, która również zostanie wydana przez Electronic Arts – warto pamiętać, że choć EA zajęło się promocją A Way Out, to wydawca zrezygnował z procentu ze sprzedaży. W swoim czasie Josef Fares bardzo chwalił Elektroników.

Więcej o pracy Hazelight przeczytacie na naszym portalu: 

Źródło: Twitter

Tagi: a way out Electronic Arts Hazelight